Tiesai nodod krimināllietu pret tiesu izpildītāju Veinbergu, kādu notāru un trim privātpersonām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret tiesu izpildītāju Rolandu Veinbergu, kādu notāru un vēl trim privātpersonām par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, pēc kuras 1932. gadā dzimusī Eleonora Ļaksa zaudēja dzīvokli.

Savulaik šo gadījumu izgaismoja raidījums "Nekā personīga", pēc kā policijā uzsāka kriminālprocesu, bet Rīgas domes uzņēmums "Rīgas namu pārvaldnieks" pārtrauca sadarbību ar Veinbergu, kā arī apņēmās mainīt parādu piedziņas kārtību.

Prokuratūrā atgādināja, ka kriminālprocess par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, izmantojot viltotu vienkāršo vekseli un vēršot bezstrīdu vekseļa piespiedu izpildi piedziņas lietā uz 1932. gadā dzimušas sievietes naudas līdzekļiem 28 000 eiro apmērā, kas palika no nekustamā īpašuma atsavināšanas izsolē, bija sākts janvārī.

Tāpat izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka līdzīgā veidā personas izrīkojās ar kādu 1964. gadā dzimušu cilvēku, izkrāpjot no viņa vairāk nekā 39 000 eiro.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā viena amatpersona saukta pie kriminālatbildības par to, ka, būdama valsts amatpersona, izdarījusi tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, kas izraisījušas smagas sekas, kā arī organizētā grupā izdarījusi tiesību uz svešu mantu iegūšanu ar viltu (krāpšanu) lielā apmērā.

Savukārt otra amatpersona saukta pie kriminālatbildības par to, ka, būdama valsts amatpersona, izdarījusi dokumenta viltošanu un viltota dokumenta izsniegšanu, apzinoties, ka dokuments ir viltots, mantkārīgā nolūkā, kā arī organizētā grupā izdarījusi tiesību uz svešu mantu iegūšanu ar viltu (krāpšanu) lielā apmērā.

Bet trīs privātpersonas pie kriminālatbildības sauktas par to, ka organizētā grupā izdarījušas  tiesību uz svešu mantu iegūšanu ar viltu (krāpšanu) lielā apmērā.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

KONTEKSTS:

"Nekā personīga" vēstīja, ka tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga rīcības rezultātā 89 gadus veca vientuļa sirmgalve zaudējusi gan dzīvokli Rīgā, Lugažu ielā, gan naudu – 28 000 eiro, un policija sākusi kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā.

"Rīgas namu pārvaldnieks" pārtraucis sadarbību ar Veinbergu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti