Panorāma

K. Kariņš: jāsāk plānot revakcinācija

Panorāma

Diskutē par skolēnu dziesmu un deju svētkiem

Pirmās instances tiesa attaisno G. Truksni

Tiesa attaisno Jūrmalas mēru Truksni komandējuma viltošanas lietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Rīgas rajona tiesa Jūrmalā attaisnojusi Jūrmalas mēru Gati Truksni (Zaļo un Zemnieku savienība) un viņa biroja vadītāju Ingrīdu Vilkārsi lietā par iespējamu dokumenta viltošanu saistībā ar komandējumu. Prokurors vēl vērtēs, vai tiesas spriedumu pārsūdzēt. 

Pagaidām tiesa nolasīja tikai saīsināto spriedumu, tāpēc tiesas motīvi vēl nav zināmi.

Prokuratūra lietu tiesai nodeva pērn maijā.

Pirmajā sēdē prokurors grozīja apsūdzību uz vieglāku, kas Truksnim notiesāšanas gadījumā neliegtu nākotnē kandidēt pašvaldību vēlēšanās. Truksni un Vilkārsi vairs neapsūdzēja par dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, bet gan par dokumenta viltošanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona.

Truksnis pēdējos gados bijis iesaistīts vairākos kriminālprocesos. Lietas par Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) nelikumīgu finansēšanu un kukuļņemšanu tika izbeigtas, taču līdz tiesai nonākusi lieta par fiktīvu komandējumu uz Daugavpili.

Izmeklēšanā nenoskaidrotu iemeslu dēļ 2016. gada 26. aprīlī Turksnis nav varējis ierasties darbā. Tāpēc Trukšņa biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse piedāvājusi viltot rīkojumu par komandējumu.

Ne Vilkārse, ne Truksnis vainu neatzina.

Pēdējā vārdā Truksnis stāstīja, ka lieta esot politiska vēršanās pret viņu.

Intervijai Latvijas Televīzijai Truksnis nepiekrita, taču rakstiskā atbildē par iznākumu pauda gandarījumu.

Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs par spriedumu
00:00 / 00:57
Lejuplādēt
Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs Latvijas Radio sacīja, ka, nezinot pilno tiesas spriedumu, ir grūti izdarīt secinājumus, taču tiesa, visticamāk, piekritusi aizstāvības argumentiem.

"Lai varētu runāt par dokumentu viltojumu krimināltiesību izpratnē, tad būtu jābūt dokumentam, kas piešķir kādas tiesības vai atbrīvo no pienākuma. Uzskatām, ka šajā gadījumā komandējuma rīkojums nav viltots, jo tas nav dokuments, kas apliecina Gata Trukšņa atrašanos komandējumā, bet dokuments, kas deva iespēju viņam doties komandējumā, kurā viņš nedevās. Un attiecīgi Jūrmalas domes lietvedības sistēmā pie šī rīkojuma bija atzīmēts, ka šis rīkojums nav izmantots. Komandējumā Gatis Truksnis nav bijis. Attiecīgi viņš nav sniedzis komandējuma atskaites, ne degvielas čekus, ne kādas dienas naudas par šo komandējumu pieprasījis.

Tātad ir bijis sagatavots rīkojums par to, ka viņš var braukt komandējumā uz Daugavpili. Viņš šajā komandējumā nedevās. Un punkts.

Prokuratūras ieskatā, šāda rīkojuma eksistence Jūrmalas lietvedības sistēmā liecinot par dokumentu viltošanu, kam mēs nepiekrītam," stāstīja Rozenbergs.

Iepriekš sniedzot liecības tiesā, Truksnis nenoliedza, ka rīkojums par komandējumu uz Daugavpili tiešām tapis, taču viņa plāni esot mainījušies. Mērs uzsvēra, ka rīkojums viņam neesot uzdevis pienākumu obligāti uz Daugavpili braukt. Tāpat Truksnis stāstīja, ka viņam kā domes priekšsēdētājam nav noteikta darba laika, ko būtu iespējams neattaisnoti kavēt.

Prokurors vēl vērtēs, vai tiesas spriedumu pārsūdzēt. "Palūdzu tiesai sagatavot pilnu spriedumu.

Kad tiesa sagatavos pilnu spriedumu, iepazīšos ar tiesas argumentāciju un tad arī lemsim, pārsūdzēt spriedumu vai nepārsūdzēt.

Tas ir viss, ko es varu šobrīd pateikt," norādīja prokurors Juris Ločmelis.

Pērn septembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs izbeidza kriminālprocesu par to, ka Truksnis, iespējams, kā kukuli saņēmis bezatlīdzības lietošanā dzīvokli uzņēmēja Jūlija Krūmiņa ģimenei piederošajā īpašumā "Turaidas kvartāls". Trūka pierādījumu, ka Truksnis dzīvoklī tiešām dzīvojis. Kāpēc jau gadu pirms aizturēšanas mērs uz dzīvokli vedis savas mantas, Truksnis neatbildēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti