Tiesa atcēlusi IUB lēmumu izslēgt «Velvi» no konkursa par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa projekta būvniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Administratīvā rajona tiesa ceturtdien, 28. februārī, atcēla Iepirkumu uzraudzības biroja lēmumu, kura rezultātā būvniecības uzņēmums "Velve" tika izslēgts no dalības iepirkumā par Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvdarbu veikšanu, informēja tiesā.

Tiesa konstatēja, ka Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca nav vērtējusi uzņēmuma papildus sniegto informāciju, kas apliecina tā tehniskās un profesionālās spējas veikt būvniecību.

Tiesa atzina, ka bija pieļaujams papildināt kvalifikāciju apliecinošo dokumentu sarakstu, jo secināja, ka slimnīcas prasītā pieredze uzņēmumam pastāvēja, pirms tas pieteicās dalībai iepirkumā, un tā ir objektīvi pārbaudāma.

Iepirkuma procedūras dokumentos atbilstoši tiesas konstatētajam nebija tieši noteikts, ka iztrūkstošajai informācijai vai dokumentiem bija jābūt iesniegtiem uzreiz, citādi kandidāta pieteikums netiks pieņemts izskatīšanai. Tiesa secināja, ka "Velve", iesniedzot papildu informāciju, nav ieguvusi nekādas priekšrocības salīdzinoši ar citiem iepirkuma kandidātiem.

Slimnīcai jāturpina vērtēt "Velves" iesniegtā kandidāta atlases pieteikuma atbilstību pārējiem nolikumā noteiktajiem kritērijiem.

Spriedumu var pārsūdzēt Senātā viena mēneša laikā no tā sastādīšanas dienas.

KONTEKSTS:

Sākotnēji uzņēmums "Velve" iesniedza sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā, tomēr birojs sūdzību noraidīja un atļāva Stradiņa slimnīcai virzīties tālāk iepirkuma procedūrā. Sūdzībā "Velve" norādīja, ka uzņēmuma kandidatūra nepamatoti noraidīta, bet Stradiņa slimnīca norādīja, ka būvnieks no otrās kārtas izslēgts, jo pieredzes apliecināšanai bija nepieciešams norādīt trīs objektus, taču "Velves" pieteikumā tikuši norādīti tikai divi.

"Velve" pēcāk sniedza papildu informāciju par vēl citiem objektiem, tomēr iesnieguma izvērtēšanas komisija norādīja, ka uzņēmuma iebildumi bijuši nepamatoti, jo "tiesības skaidrot un papildināt pieteikumu attiecas uz tajā ietvertu neskaidru vai nepilnīgu informāciju, nevis uz jaunas, pieteikumā neietvertas informācijas norādīšanu", turklāt pasūtītājam, šajā gadījumā Stradiņa slimnīcai, esot jāievēro vienlīdzīgas attieksmes princips.

Kā informēja uzņēmuma "Velve" pārstāve Ieva Šaripo, būvnieks iesniedza prasību administratīvajā tiesā, jo, kaut gan "Velves" esošā pieredze bija atbilstoša Stradiņa slimnīcas projekta konkursa izvirzītajām prasībām, slimnīca bija lēmusi uzņēmumu izslēgt no turpmākas dalības konkursa procedūrā.

Slimnīcas jaunā A korpusa otrās kārtas projekts patlaban "iepauzēts", kamēr nav lielākas skaidrības par projekta finansiālo situāciju, turklāt Eiropas Komisijai jau radušies jautājumi par projekta izmaksu pieaugumu apmēram 30 miljonu eiro apmērā.

Plānots, ka A korpusa otrās kārtas ēkā atradīsies Neatliekamās medicīnas centrs jeb uzņemšana, operāciju zāles, ķirurģijas un neiroķirurģijas profili, neiroloģijas nodaļa un insulta vienība, sejas un žokļu ķirurģija, kā arī intensīvā terapija un Sievietes un bērna klīnika kopā ar dzemdību bloku.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti