Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa projekta otrajā kārtā netikušais būvnieks «Velve» vērsies tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunā korpusa otrās kārtas būvniecības projekta iepirkuma otrajā kārtā netikušais būvnieks SIA "Velve" vērsies tiesā, liecina tiesu kalendārā publicētā informācija.

Projektam izvēlētā iepirkuma procedūra ir konkurss ar sarunām, kas notiek divos posmos. Pirmais būvdarbu iepirkuma posms jau noslēdzies ar sešu kandidātu atlasi, tomēr viena pretendenta pieteikums konkursa otrajai kārtai noraidīts.

Sākotnēji uzņēmums "Velve" iesniedza sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB), tomēr birojs sūdzību noraidīja un atļāva Stradiņa slimnīcai virzīties tālāk iepirkuma procedūrā.

Sūdzībā "Velve" norādīja, ka uzņēmuma kandidatūra nepamatoti noraidīta, bet Stradiņa slimnīca norādīja, ka būvnieks no otrās kārtas izslēgts, jo pieredzes apliecināšanai bija nepieciešams norādīt trīs objektus, taču "Velves" pieteikumā tikuši norādīti tikai divi.

"Velve" pēcāk sniedza papildu informāciju par vēl citiem objektiem, tomēr iesnieguma izvērtēšanas komisija norādīja, ka uzņēmuma iebildumi bijuši nepamatoti, jo "tiesības skaidrot un papildināt pieteikumu attiecas uz tajā ietvertu neskaidru vai nepilnīgu informāciju, nevis uz jaunas, pieteikumā neietvertas informācijas norādīšanu", turklāt pasūtītājam, šajā gadījumā Stradiņa slimnīcai, esot jāievēro vienlīdzīgas attieksmes princips.

Iepirkuma komisija uzskata, ka Stradiņa slimnīca pamatoti noradījusi uzņēmuma "Velve" pieteikumu, turklāt IUB paturējis būvnieka iemaksāto depozītu 15 000 eiro apmērā.

Kā informēja uzņēmuma "Velve" pārstāve Ieva Šaripo, būvnieks iesniedza prasību administratīvajā tiesā, jo, kaut gan "Velves" esošā pieredze bija atbilstoša Stradiņa slimnīcas projekta konkursa izvirzītajām prasībām, slimnīca bija lēmusi uzņēmumu izslēgt no turpmākas dalības konkursa procedūrā.

Šaripo norādīja, ka uzņēmums uzskata, ka šāds lēmums ir nepamatots, tāpēc pārsūdzēja to IUB, kas arī prasību, uzņēmuma ieskatā, nepamatoti noraidīja. Šī iemesla dēļ arī lieta nonākusi administratīvajā tiesā, piebilda Šaripo.

Stradiņa slimnīcas projekta vadītājs, valdes loceklis Jānis Komisārs iepriekš norādījis, kas notiekošā tiesāšanās gan nekādā veidā paša projekta realizāciju neietekmēšot.

Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā atklātā mutvārdu sēde notiks 14.februārī.

Uzņēmums "Velve" reiz bija saistīts ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturēto uzņēmēju Māri Martinsonu. Patlaban uzņēmums pilnībā pieder AS "MN Holding". 2017.gada "Velves" apgrozījums bija 61,1 miljons eiro, bet peļņa - 1,6 miljoni eiro.

Jau ziņots, ka slimnīcas jaunā A korpusa otrās kārtas projekts patlaban "iepauzēts", kamēr nav lielākas skaidrības par projekta finansiālo situāciju, turklāt Eiropas Komisijai (EK) jau radušies jautājumi par projekta izmaksu pieaugumu apmēram 30 miljonu eiro apmērā.

Kā paudusi Finanšu ministrijas (FM) pārstāve Diāna Rancāne, EK projekts ar kopējām izmaksām 91 miljona eiro apmērā tika iesniegts 2018.gada rudenī, tomēr tagad projekta izmaksas pieaugušas par 30,7 miljoniem eiro, un EK radušies jautājumi par to, kā Latvija plāno projektus.

Rancāne gan sacīja, ka nav tā, ka EK apstiprinātos projektus nav iespējams mainīt, tomēr mainītais projekts no jauna jāapstiprina valdībā un tad vēlreiz - EK.

Pēc FM pārstāves paustā, galvenās ministrijas bažas par projekta sadārdzinājumu esot noņemts, tomēr tikai vasarā būs iespējams redzēt konkrētas projekta izmaksas. Tā rezultātā līdz lielākai skaidrībai par finansējumu, Centrālās finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) slimnīcai nekādus maksājumus neveiks.

Iepriekš runājot par projekta sadārdzinājumu, Veselības ministrijas (VM) pārstāve Tomsone aģentūrai LETA norādīja, ka, kaut arī daļa nepieciešamā papildu finansējuma PSKUS jaunā korpusa otrās kārtas būvniecībai varētu nākt no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondiem, lielākā daļa būs jāmeklē valsts budžetā.

Pēc Stradiņa slimnīcas aprēķiniem, projektam kopumā trūkst 30,7 miljoni eiro. Tomsone gan norādīja, ka patlaban izdevies rast finansējuma ietaupījumu pašā projektā, proti, 1,6 miljoni eiro ietaupīti saistībā ar lētāku projektēšanas piedāvājumu, kā arī mainītu pieeju būvuzraudzības jomā, izmantojot slimnīcas darbiniekus, nevis pērkot šos būvuzraugus ārpakalpojumā. Patlaban identificēti arī apmēram 76 000 eiro struktūrfondu finansējuma, ko būs iespējams pārdalīt slimnīcas projektam, sacīja VM pārstāve. Pēc viņas teiktā, šis pārpalikums radies saistībā ar neatbilstībām projektos.

VM pārstāve sacīja, ka ministrija lūgs valdību piešķirt nepieciešamo finansējumu no valsts budžeta. "Protams, tiklīdz radīsies kādas iekšējās rezerves savos specifiskā atbalsta mērķos, mēs šo budžetu atbrīvosim," sacīja Tomsone.

Plānots, ka A korpusa otrās kārtas ēkā atradīsies Neatliekamās medicīnas centrs jeb uzņemšana, operāciju zāles, ķirurģijas un neiroķirurģijas profili, neiroloģijas nodaļa un insulta vienība, sejas un žokļu ķirurģija, kā arī intensīvā terapija un Sievietes un bērna klīnika kopā ar dzemdību bloku.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti