TESTS: Cik daudz zini par sodiem un cietumiem Latvijā?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

12. un 13. augustā Jūrmalā, Dzintaru Mežaparkā notiks Eiropas Jaunatnes gada lielākais notikums – festivāls "Kopums". Festivāls domāts ikvienam jaunietim un darbā ar jaunatni iesaistītajam. Pasākumā piedalīsies arī Valsts probācijas dienests, dodot iespēja uzzināt vairāk par dienestu, funkcijām un sabiedrības līdzdalības iespējām funkciju izpildē, kā arī brīvprātīgā darba iespējām. Publicējam testu, kurā jau tagad var pārbaudīt zināšanas par sodu sistēmu Latvijā.

 Jau kopš aizvēsturiskiem laikiem cilvēki ir apzinājušies, ka par pāridarījumu vai pieļauto netaisnīgu rīcību vainīgais ir jāsoda. Sākotnējie sodi bija primitīvi un nežēlīgi, tomēr, sabiedrībai attīstoties, mainījās arī izpratne par soda mērķiem un līdzekļiem, kādiem šis mērķis var tikt sasniegts, piemēram, Senajā Romā par patvaļīgu lauksaimniecības zemes robežu apzīmējošu akmeņu pārvietošanu sods mēdza būt saplosīšana arēnā, Indriķa hronikā ir aprakstīti nežēlīgi sodi, ko līvi piemēroja saviem ciltsbrāļiem un gūstā nonākušiem zobenbrāļiem. Mūsdienu pasaulē, kur jebkura cilvēka dzīvība ir vērtība, šādiem sodiem nav vietas.

Latvijas Ieslodzījuma vietu pārvalde pavisam nesen nosvinēja savu 103. gadadienu, taču ieslodzījuma vietas nav vienīgās iestādes Latvijā, kuras nodrošina soda izpildi, veicinot sabiedrības drošību. Sabiedrības līdzdalība ir neatņemama daļa no sabiedrības drošības veicināšanas pasākumiem.  Drošāka sabiedrība ir tava un  mana līdzdalība.

Pārbaudi savas zināšanas par soda izpildes iestādēm Latvijā un sabiedrības līdzdarbošanās iespējām.

Uzziņai:

12. un 13. augustā Jūrmalā, Dzintaru mežaparkā, Eiropas jaunatnes gada ietvaros notiks jauniešu festivāls "Kopums".

Festivāls vienuviet apvienos dažādas jauniešu organizācijas, NVO, māksliniekus, radošās personības, līderus un jauniešus no visas Latvijas, lai visi kopā ne tikai atpūstos un satiktos, bet arī iepazītu jauniešu organizācijas, iegūtu jaunas zināšanas, prasmes un draugus.

Festivālā tiks paziņota Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023, pārrunātas jauniešiem aktuālas tēmas, kā piem. iekļaujoša sabiedrība, ilgtspējīga zaļā Eiropa u.c., norisināsies Eiropas Jaunatnes gada forums “Kas tālāk?” un daudzas citas aktivitātes."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti