Jūrmalā notiks jauniešu festivāls «Kopums»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

12. un 13. augustā Jūrmalā, Dzintaru Mežaparkā notiks Eiropas Jaunatnes gada lielākais notikums – festivāls "Kopums". Festivāls domāts ikvienam jaunietim un darbā ar jaunatni iesaistītajam. Pasākumā būs dažādas diskusijas, pieredzes apmaiņas, darbnīcas, prāta spēles, viktorīnas, izklaides un muzikāli pasākumi, informē organizētāji.

Lsm.lv tiks publicētas viktorīnas no festivāla programmas par jauniešu dzīvi, dažādu organizāciju darbību, zināšanu un erudīcijas testi, kā arī intervijas ar pasākuma dalībniekiem.

Visā parka teritorijā būs trīs zonas – festivāla galvenā skatuve, nevalstisko organizāciju zona un meditatīvā zona. Ieeja festivālā bez maksas.

Nevalstisko organizāciju zonā festivāla apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt dažādas praktiskas, radošas un izglītojošas aktivitātes abās festivāla dienās laika posmā no plkst. 10.00 līdz 19.00. Eiropas Savienības māja festivāla apmeklētājiem radošās aktivitātēs ļaus iepazīt jauniešu iespējas Eiropā, tikties ar mākslinieku Daini Rudeni (Rudens Stencil), kas radījis tikšanās vietu jauniešiem "iESpēju platforma" Bastejkalnā, iepazīt aprites ekonomiku spēlē "RITenis", piedalīties POP-UP izstādē un radoši pavadīt laiku dažādās aktivitātēs. Turpat blakus kopā ar Eiropas Jaunatnes dialoga vēstniekiem būs iespēja diskutēt par jauniešiem šobrīd aktuālajiem jautājumiem. Savukārt jauniešu organizācija "Creative minds for culture" aicinās izmēģināt jauniešu radītu spēli "Līdzdalīgā dzīve". Pieredzes stāsti no mazbudžeta ceļojumiem būs klausāmi pie FISOM jauniešu atbalsta fonda. Biedrība "Laiks jauniešiem" piedāvās foto un video meistarklasi, "Centrs "Marta"" darbnīcu jauniešiem par veselīgām/neveselīgām attiecībām ar sevi un citiem, un to saistību ar sabiedrībā valdošajiem dzimtes stereotipiem un aizspriedumiem.

Tāpat būs iespēja piedalīties ''Droša interneta'' Digotēkā, uzzināt par ES programmām "Radošā Eiropa" un jauniešu iespējām iesaistīties tajā (piedāvā Kultūras ministrija), piedalīties Satiksmes ministrijas un CSDD drošas skrejriteņu braukšanas meistarklasē, piedalīties dažādās āra un kopienas aktivitātēs kopā ar jauniešu organizācijām "Jaunie vanagi" un "Piedzīvojuma gars", iesaistīties interaktīvās spēlēs par migrāciju, politiku (jauniešu organizācija ''Klubs "Māja"''), izmēģināt zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā (Latvijas Sarkanā Krusta jaunatne), piedalīties teātra darbnīcā un atklāt sevī aktiera talantu (3DfriendsLv), uzzināt vairāk par Jaunajiem Eiropas vēstniekiem un to, kā jaunieši var iesaistīties, izspēlēt galda spēli "Rundāles pils šausmu spēlē" (jauniešu organizācija "Mums pieder pasaule"), kā arī kopā ar Jauno zemnieku klubu izjust sajūtu telpu "Lauku sētas mobings". Valsts probācijas dienesta teltī būs iespēja uzzināt vairāk par dienestu, funkcijām un sabiedrības līdzdalības iespējām funkciju izpildē, kā arī brīvprātīgā darba iespējām, savukārt izmēģināt savas zināšanas varēs Rīgas Tālmācības vidusskolas testa viktorīnā "Vai esi gudrāks par pamatskolēnu!?", kā arī piedalīties Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Jauniešu kluba sietspiedes darbnīcā.

Plašajā festivāla meditatīvajā zonā abās festivāla dienās laika posmā no plkst. 10.00 līdz 19.00 jauniešiem būs iespēja gan meditēt, gan muzicēt, gan izmēģināt praktiskus uzdevumus, kas saistīti ar stresa mazināšanu un enerģijas iegūšanu.

Meditatīvajā zonā būs iespēja piedalīties Klusuma skolas apzinātības apļa nodarbībās – praktiski izmēģināt, kas ir apzināts ķermenis un klausīšanās, apzināta elpa, kustība u.c., tikties ātrajā randiņā ar kouču, piedalīties perkusiju sesijā un ļauties mūzikas ritmiem, piedalīties deju kustību darbnīcās, meditēt kopā ar jogas pasniedzēju, izpētīt un piedzīvot kustības kontaktimprovizācijā, izmēģināt balss treniņu, lai atslābinātos un atgūtu enerģiju, kā arī piedalīties apskāvienu sesijā – vismaz 20 sekunžu apskāviens spēj padarīt cilvēkus laimīgus un uzlabot omu visai dienai!

Galvenās skatuves programma:

12. augustā:

10.00 – Festivāla atklāšana. Uzrunas no Latvijas Jaunatnes padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas un Jūrmalas pilsētas pārstāvjiem.

11.00 – Eiropas Jaunatnes dialoga 9. cikla atklāšana. Festivālā jaunatnes dialoga vēstnieki Latvijā dalīsies savā pieredzē, kas jauniešiem Latvijā šobrīd ir aktuāls par tēmām iekļaujoša sabiedrība un ilgtspējīga zaļā Eiropa.

13.30 – Jauniešu pozitīvās enerģijas izlādes piemēru stāsti no visas Latvijas. Jaunieši – tā ir enerģija, un festivālā būs iespēja uzzināt, cik daudz brīnišķīgu lietu jaunieši visā Latvijā Eiropas Jaunatnes gada ietvaros ir paveikuši.

14.30 – Lielās prāta spēles. Izklaidējoša erudīcijas spēle, kurā aicināts piedalīties jebkurš interesents. Veiklākajiem prāta spēļu dalībniekiem – noderīgas balvas! Organizē biedrības "Eiropas Kustība Latvijā" un "Ascendum".

15.45 – Jauniešu teātra studijas "Kāpnes" uzvedums. Uzvedums par jauniešu pieaugšanu, pārdzīvojumiem, svarīgiem dzīves notikumiem un nozīmīgu lēmumu pieņemšanu.

19.00 – ''Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023'' paziņošana. Balvu pasniegs izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Par Latvijas Jauniešu galvaspilsētas titulu cīnījās Bauskas novads, Cēsu novads un Jelgavas pilsēta. Kura pašvaldība iegūs šo titulu un kļūs par jauniešu notikumu epicentru 2023. gadā?

19.30 – Humorrokgrupas "Pirmais kurss" uzstāšanās. ''Sapņu auto Peugeot'', ''Internets'', ''Mīlestība sāp'' un daudzi citi superhiti neatstās vienaldzīgu it nevienu!

21.00 – Ballīte ar DJ Vivoqueen un DJ Vollmond.

 

13. augustā:

10.00 Eiropas Jaunatnes gada forums "Kas tālāk?" (angļu valodā). Dalīsimies Latvijas un Lietuvas pieredzē, ko jauniešiem devis Eiropas Jaunatnes gads.

12.00 Jauniešu balss Saeimā. 14. Saeimas deputātu kandidātu debates. Par ko balsot? Kādēļ balsot? Cik ļoti politiskajām partijām rūp jaunieši?

14.00 Jauno mūziķu uzstāšanās. Piedalās tādi mākslinieki kā Jonas Lindberg, Ints un Pēteris, ZUPA, Hesychia. Mūzika dažādām gaumēm garantēta!

Tiekamies festivālā "Kopums"!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti