Šodienas jautājums

"Šodienas jautājums": Intervija ar Eiropas Centrālās bankas prezidenti Kristīnu Lagardu (angļu valodā ar pieejamiem subtitriem)

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: cik ilga vēl būs jaunās valdības veidošana? (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums: cik ilga vēl būs jaunās valdības veidošana?

Tavars: Kariņš aicināja valdības veidošanas sarunās nomainīt «Apvienotā saraksta» sarunvedēju Pīlēnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Jauno Vienotību" pārstāvošais Krišjānis Kariņš, kurš vada valdības veidošanas sarunas, esot aicinājis no "Apvienotā saraksta" puses mainīt sarunvedēju Uldi Pīlēnu.

Kā intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" pastāstīja "Apvienoto sarakstu" pārstāvošais Edgars Tavars, viņš esot saņēmis no Kariņa aicinājumu nomainīt no "Apvienotā saraksta" puses sarunvedēju Uldi Pīlēnu pret Edvaru Smiltēnu, kurš jau ievēlēts par Saeimas priekšsēdētāju.

"Uz to mēs diezgan skaidri pateicām, ka mēs tādam pavērsienam nepiekrītam," sacīja Tavars.

"Jauno Vienotību" pārstāvošā Evika Siliņa norādīja, ka pašlaik neesot skaidrs, ko Uldis Pīlēns pārstāv: "Pīlēna kungam turpinot piedalīties sarunās, būtu jāsaprot, ko viņš reprezentē."

Vienlaikus Siliņa uzsvēra nepieciešamību virzīties uz priekšu sarunās, un jautājums par Pīlēna dalību sarunās neesot šī brīža jautājums.

Gan Tavars un Siliņa, gan Nacionālo apvienību pārstāvošā Ilze Indriksone raidījumā atzina, ka varētu nepagūt līdz valsts svētkiem 18. novembrī izveidot valdību.

"Es neesmu tik cerīga," par iespēju 11 dienās izveidot valdību sacīja Indriksone.

"Man arī šobrīd grūti pateikt, vai tas varētu būt uz svētkiem. Bet esam gatavi strādāt," sacīja Siliņa.

Arī Tavars atzina, ka nav optimistisks par iekļaušanos laikā līdz 18. novembrim. "Bet kopumā es domāju – šīs nav milzīgas problēmas. Domāju – šie ir nelieli izaicinājumi, gan jau mēs tiksim pāri," sacīja politiķis.

Savukārt par to, vai šogad valdība un Saeima pagūst izstrādāt nākamā gada budžetu, lai tas nebūtu tikai tehniskais budžets, Indriksone pauda, ka vēl ir visas iespējas to izdarīt.

"Vajadzētu visu ko paspēt izdarīt. Mums vajadzētu ātrāk kustēties uz priekšu. Manuprāt, mums bija plāns jau gatavs, bet šobrīd maza aizķeršanās. Ceru – tiksim pāri šim," sacīja Siliņa.

KONTEKSTS:

Nākamās koalīcijas partneri "Jaunā Vienotība", "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība parakstīja sadarbības memorandu, kurā citstarp politiskie spēki par sasniedzamajiem mērķiem izvirzījuši valsts drošības uzlabošanu, veselības aprūpes pilnveidošanu, Latvijas enerģētiskās pašpietiekamības nodrošināšanu un apņēmušies nesaudzīgi cīnīties pret korupciju. Panākta arī vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.

Tāpat "Jaunā Vienotība" piedāvājusi atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet "Apvienotajam sarakstam" un Nacionālajai apvienībai – katrai pa četrām ministrijām. "Jaunā Vienotība" un Nacionālā apvienība paudušas gatavību turpināt darbu, bet vēl tiek gaidīta atbilde no "Apvienotā saraksta" par viņiem piedāvāto atbildības jomu sadalījumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti