Panorāma

Drīkstēs pulcēties plašākā skaitā

Panorāma

Tiesas arī turpmāk varētu strādāt attālināti

Talsu novada domei draud atlaišana

Talsu novada domei draud atlaišana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 11 mēnešiem.

Politiskās kaislības un strīdi sit augstu vilni Talsu novada domē. Ja aptuveni mēneša laikā amatā neapstiprinās domes priekšsēdētāju, domei draud atlaišana. Pievēršanos jauna mēra meklējumiem kavē ilgstoša nespēja izraudzīties nākamo pašvaldības izpilddirektoru. Tāpēc, lai šo procesu kaut nedaudz atvieglotu, viņa meklēšanā iesaistīta kāda personāla atlases kompānija. Tomēr par tās profesionalitāti daļai deputātu ir šaubas. Cik tās pamatotas?

Talsu novada domē izpilddirektora nav gandrīz gadu. Pirms trim nedēļām no amata gāza mēru, un uz brīdi pašvaldībā pat bija izveidojusies situācija, kad nav neviena, kas varētu parakstīt dokumentus. Tādēļ izpilddirektora meklēšanā izlemts iesaistīt profesionāļus. Pašvaldība noslēdza līgumu ar uzņēmumu SIA "Aveluk grupa".

"Aveluk grupa" konkursā par labāko kandidātu 11 pretendentu konkurencē atzina blakus esošā Tukuma novada bijušo priekšsēdi Ēriku Lukmanu. Taču, tā kā daļa deputātu vairāku iemeslu dēļ apšauba atlases veicēju profesionalitāti, viņam šis amats ies secen. Deputātiem šaubas radījuši datu bāzē "Lursoft" iesniegtie dokumenti par uzņēmuma finanšu rādītājiem 2018. gadā. Pēc tiem spriežot, aktīva darbība nav notikusi un nodarbināto darbinieku skaits – apaļa nulle.

Uzņēmuma darbiniece, vadītāja un patiesā labuma guvēja norādīta viena un tā pati persona – Kristīne Kuļeva.

"Pēc publiski pieejamās informācijas, kas ir 2018. gadā, šim cilvēkam ir vidējā izglītība!" sacīja Talsu novada domes deputāte Ilva Norenberga ("Mēs – Talsiem un novadam"). "Ir jānovērš jebkādas šaubas par to, ka šis izvēles process ir godīgs. Un arī, ja šis cilvēks pēdējo divu gadu laikā ir ieguvis augstāko izglītību, vai viņš drīkstēja vērtēt pašvaldības centrālo amatpersonu izpildvarā?"

Kristīne Kuļeva, kas veica intervijas un kuras vārds figurē datu bāzē "Lursoft", par šiem izteikumiem sola tiesāties.

Augstāko izglītību viņa esot ieguvusi, un aktīva darbība personāla atlasē sākta 2019. gadā, par kuru dati vēl nav iesniegti.

Kuļeva apgalvoja, ka viņas uzņēmumam ir bijusi pieredze tik nozīmīga amata atlasē kā domes izpilddirektors. Lūgta minēt piemēru – kādā pašvaldībā, viņa sacīja: "Nē. Mēs neminam. Tas ir konfidenciāli. Pašvaldībām nē, bet atsevišķiem uzņēmumiem ir bijis, bet, kā jau es saku, komentāri netiks sniegti."

Tikmēr domes vadību uzņēmuma pieredze tik ļoti nesatrauc. Noteicošais bijis – izpilddirektoru atrast ātrāk un ar mazākām izmaksām.

"Aveluk grupa" prasījusi 1100 eiro, vēl trīs citas uzrunātās firmas vairāk. Kāda pat 8000.

"Personāla daļa veica šo atlasi, firmu aptauju. Pilnīgi nejauši, kas nu, teikšu tā, datorā nāca priekšā, ar tiem arī sazinājāmies. Mēs slēdzām līgumu ne ar atsevišķu cilvēku, par ko te gāja runa – trīs klases vai divas klases, bet mēs slēdzām līgumu ar juridisku personu "Aveluk grupu"," klāstīja Talsu novada domes priekšsēdētāja amata pienākumu izpildītājs Normunds Tropiņš ("Jaunā Vienotība").

Politiskās intrigas un kašķi Talsos eskalējušies tiktāl, ka domei var draudēt atlaišana. Ceturtdien, 4. jūnijā, domes ārkārtas sēdē iecelta izpilddirektora pienākumu izpildītāja, kas arī bija pieteikusies konkursam uz šo amatu, taču netika tālāk virzīta. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti