Talsu novada pašvaldība Valsts kasē grib aizņemties vairāk – līdz 3 miljoniem eiro

Talsu novada dome trešdien, 10. aprīlī, nolēmusi lūgt aizņēmumu Valsts kasē līdz 3 miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Inita Fedko. Aizņēmums nepieciešams budžeta un finanšu vadībai, lai segtu īslaicīgu finanšu līdzekļu deficītu uzturēšanas izdevumu nodrošināšanai.

Ja sākotnēji Talsu novada pašvaldība bija plānojusi aizņēmumu 2 miljoni eiro, tad, izvērtējot gan funkciju nodrošināšanai, gan iesākto investīciju projektu īstenošanai nepieciešamo finansējumu, tiks lūgts aizdevums līdz 3 miljoniem eiro. Tā atmaksa plānota 2025. un 2026. gadā, un šādam aizņēmumam pašvaldība ir tiesīga pieteikties tikai reizi trijos gados.

Talsu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Pētersone (Nacionālā apvienība) informēja, ka maijā plānoti Talsu novada pašvaldības budžeta grozījumi, kas ietvers arī patlaban dažādās jomās plānoto izdevumu samazināšanu.

Apsverot aizņēmuma ņemšanu 3 miljonu eiro apmērā, pašvaldība saņēmusi ieteikumu vairs neuzņemties ilgtermiņa papildu saistības, proti, šis ieteikums attiecas uz jaunu investīciju projektu īstenošanu. Pakāpeniski stabilizējot naudas plūsmu, šis nosacījums var mainīties, bet patlaban pašvaldībai jāsedz ar pamata funkciju izpildi saistītie izdevumi.

Ja Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes lēmums būs pozitīvs, Talsu novada pašvaldība, iesniedzot attiecīgos rēķinus vai citus apliecinošos dokumentus, vērsīsies Valsts kasē, kas izvērtēs izdevumu pamatotību un pārskaitīs pašvaldībai attiecīgajā brīdī nepieciešamo finansējumu uzturēšanas izdevumu segšanai.

Tāpat tika pieņemts lēmums vērsties Valsts kasē pēc aizņēmuma Valdemārpils vidusskolas stadiona un Talsu pamatskolas pārbūves pabeigšanai.

Papildus šiem lēmumiem pašvaldības domes deputāti apstiprināja arī precizēto rīcības plānu, kas ietver jau īstenotās, iesāktās aktivitātes un ilgtermiņa ietekmi uz pašvaldības 2025. un 2026.gada budžetu.

KONTEKSTS:

Talsu novada pašvaldība šogad atteikusies no dažādām brīvprātīgajām iniciatīvām, pakāpeniski tiek samazināts amatu vietu skaits un no 15. aprīļa vairumam pašvaldībā strādājošo noteikts nepilnais darba laiks, tas ir, 32 stundas nedēļā.

Sākta Centrālās pārvaldes reorganizācija, 9. aprīlī pieņemts lēmums par amatu vietu skaita samazinājumu Sociālajā dienestā, bāriņtiesā, Izglītības pārvaldē. Savukārt aprīļa beigās pašvaldības domes sēdē plānots skatīt amatu vietu samazinājumu vairākās pašvaldības iestādēs, bet maija beigās plānots pieņemt lēmumu par izmaiņām pilsētu un pagastu pārvalžu modelī, amatu vietu skaitā. Jūnijā paredzēts skatīt iespējamo bibliotēku tīkla un atlikušo pašvaldības iestāžu optimizēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti