Panorāma

J. Sārts: Kara gaitu tas nemainīs

Panorāma

Izvēlies nākotni! Rīta Panorāmas speciālizlaidums (ar surdotulkojumu)

Suitu sievas: Vēlēt jāiet, lai var prasīt atbildību!

Suitu sievas: Vēlēt jāiet, lai var prasīt atbildību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Tiem, kuri nebalsos, nākamos četrus gadus nav tiesību sūdzēties par valstī notiekošo. Bet, ja esi bijis un vēlējis, vari no deputāta prasīt atbildību. Tik tiešas ir Alsungā mītošās etnogrāfiskā ansambļa "Suitu sievas" dalībnieces. Saeimas vēlēšanas gaidot, viņas vērtē padarītos darbus un ir arī aktīvas svītrotājas, tos deputātu kandidātus, kuri nav pelnījuši darbu Saeimā, no vēlēšanu saraksta izsvītrojot.

Ir novakars, kad suitu sievas sanāk Alsungas Kultūras namā uz mēģinājumu. Jau rīt, 1.oktobrī, te pilnā sparā ritēs balsošana, jo šeit ierīkots vēlēšanu iecirknis. Un suitenes ir aktīvas vēlētājas.

Inese Taubere: "Katram jāieliek tas darbiņš savā zemē, un, lai nav jāsūdzas, ka kaut kas nenotiek. Tas pats aiziet [uz vēlēšanām], tā jau ir attieksme."

Santa Gāliņa: "Tad es varu teikt tā – "es biju, un es jūs ievēlēju!" Un tad es varu prasīt! Ja es nebūšu bijusi, tad man ir mute jātur ciet. Stāvi klusi un nerunā neko!"

Suitu sievas ar reklāmām nepaķersi. Dažs labs kandidāts braucis ar vēlētājiem runāt arī Alsungā. Bet viņas uzskata, ka jāvērtē padarītais.

Ilga Leimane: "(..) Kad nāk nebūšanas no saraksta, sāpina, kāpēc tā? Jūs esat augstāk stāvoši? Bet tas nav iemesls neiet. Nē, man jāiet un jābalso. Tad es atsijāju, atsijāju. Jā, jā,  es tiešām svītroju un velku krustiņu. Tas vispār palīdz. Vienu otru paceļ."

Ausma Ķēde: "Dažreiz lasu, ja cilvēks saka vienu un dara citādāk, tad uzreiz ir savs viedoklis."

Laila Puķīte: "Tagad ir tas brīdis, kad ir pienākusi skaidrā saprašana un katrs par saviem darbiem un nedarbiem atbildēs. Svītrosim un krustosim."

 

KONTEKSTS:

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 1. oktobrī, no plkst. 7.00 līdz 20.00. 

14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā sākotnēji tika pieteikti 1832 deputātu kandidāti. Līdz ar CVK lēmumiem uz iekļūšanu Saeimā pretendē par trim kandidātiem mazāk – 1829.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti