Straujuma savas valdības pēdējā sēdē pateicas ministriem par komandas darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība") otrdien, 8.februārī, vada savu pēdējo Ministru kabineta sēdi, ja, kā iecerēts, Saeima ceturtdien, 10.februārī, apstiprinās jauno valdību Zaļo un zemnieku savienības pārstāvja Māra Kučinska vadībā. 

Pirms sēdes Straujuma teica uzruna, pateicoties saviem kolēģiem par darbu pēdējo divu gadu laikā, kopš vada valdību. Īpaši Ministru prezidente pateicās par pūlēm, ko prasīja Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē. "Ministru kabinets tikai pēc 14 gadiem vēlreiz vadīs prezidentūru. Mēs visi zinām, cik tas bija sarežģīti, tas bija divkāršs darbs katram (..) Liels paldies, manam birojam, kas vispār neskaitīja stundas, kad man vajadzēja, birojs nāca," teica Straujuma.

Kā uzsvēra premjere, vadot Ministru kabinetu, viņai bija komandas izjūta:

"Paldies jums visiem, ministri, par to komandas izjūtu, ko es tiešām izjutu, un es ceru, ka katrs no jums izjuta. Reizēm mums bija jautājumi, kas radīja spriedzi, varbūt spriedzi savstarpējo, bet kopumā mēs esam tikuši galā ar jautājumiem, un jaunajai valdībai mēs atstājam jautājumus, kurus mēs paši arī būtu virzījuši uz priekšu un risinājuši. Šī vieta, Ministru kabinets, ir vieta, kur nāk ļoti bieži problēmas, dažādi šķēršļi, kas jārisina, bet man gribētos, lai Ministru kabinets ir vieta, kur valdība, kur mēs runājam par nākotnes izaicinājumiem.''

Pēc sēdes Straujuma atzina – šie divi gadi bijis ļoti sarežģīts laiks. Uzreiz pēc valdības apstiprināšanas sācies konflikts Ukrainā, tam sekojušas ES un Krievijas abpusējās sankcijas, "air Baltic" un "Liepājas metalurga" sāga, bēgļu jautājums un, protams, prezidentūra. "Pēc pēdējās [sēdes].... ir zināms atvieglojums. Protams, vienu mirkli man bija nelielas skumjas (..) bet kopumā sākas jauns posms. Divi gadi, kas nebija viegli, ir pavadīti šai darbā un, manuprāt, kopumā valsts izskatās labi (..) Personīgi es esmu ieguvusi tieši prezidentūras laikā tiekoties ar visu Eiropas valstu vadītājiem, jo diez vai vienkārši Ministru prezidentam būs tādas iespējas ierasties Francijas prezidenta pilī," pauž Straujuma.

Jau ziņots, ka Saeima 2014.gada 5.novembrī apstiprināja jauno premjeres Straujumas („Vienotība”) valdību. Tajā lielākoties strādāja tie paši ministri, kuri Ministru kabinetā darbojās iepriekš.

Pērn 7.decembrī Straujuma atkāpas no premjeres amata. Neilgi pirms demisijas Straujuma Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina, ka pret viņu pēdējā laikā izvērsta milzīga kampaņa. Viņa gan atturējās atklāt tās organizētājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti