Straujuma atzīst - deviņi mēneši premjeres amatā nebija viegli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 7 mēnešiem.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība") pirmdien valdības pēdējās sēdē atzina, ka deviņi mēneši premjeres amatā nav bijuši viegli.

Viņa pateicās ministriem par darbu un norādīja, ka valdības vadīšanas laiks nav viegls, jo "neviens nevarēja paredzēt notikumus Ukrainā, kas uzlika sasprindzinājuma draudus arī mūsu iekšējai drošībai".

"Laiks tiešām bija sarežģīts, bet es uzskatu, ka valdība ir strādājusi, daudzas lietas ir izdarītas. Mēs esam izdarījuši pārsvarā visu, kas bija [valdības] rīcības plānā," teica Straujuma.

Sākotnēji par kompromisu valdību nodēvētais Ministru kabinets salīdzinoši īsā pastāvēšanas laikā piedzīvojis vairāku ministru nomaiņu, un pēdējā valdības foto viena ministra vieta palikusi tukša. Pēc Ingrīdas Circenes demisijas vasaras vidū jauns veselības ministrs tā arī netika atrasts.

Valdības vadītāja Laimdota Straujuma par šā Ministru kabineta galveno panākumu atzīst konstruktīvu darbu Ukrainas konflikta un Krievijas sankciju ēnā. Premjere uzsver sekmīgo cīņu ar “spaisu” un izstrādāto elektroenerģijas cenu kāpuma kompensācijas mehānismu.

„Tas, kas mani nedaudz mulsina – KNAB, ar ko mēs neesam tikuši galā, bet pirms vēlēšanām mainīt likumdošanu vai ko citu iestādei, kura kontrolē partiju finanses, tas būtu.. dīvaini. Es uzskatu, ka valdība ir strādājusi labi,” rezumēja Straujuma.

Par nākamās galvenajiem uzdevumiem Straujuma nosauca maksātnespējas un tiesu sistēmas sakārtošanu, kā arī valsts ekonomiskā uzrāviena veicināšanu.

Valdības vadītāja pauda, ka viņai ir īpaši žēl, ka darbu neturpinās izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete ("Vienotība"), kura esot uzsākusi reālas reformas. Viņa uzrunāja arī pārējos četrus ministrus, kuri nākamajā valdībā nestrādās - finanšu ministru Andri Vilku ("Vienotība"), kurš pievērsīsies biznesam, kā arī ekonomikas ministru Vjačeslavu Dombrovski (Reformu partija), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Romānu Naudiņu (Nacionālā apvienība, NA) un tieslietu ministru Gaidi Bērziņu (NA), kuri turpmāk būs Saeimas deputāti.

Pēc Straujumas domām, valdība strādājusi konstruktīvi, jo tostarp pieņemti lēmumi saistībā ar Eiropas Savienības fondiem, pārdzīvotas ekonomiskās sankcijas, apkarota jauno psihoaktīvo vielu izplatība, pilnveidota profesionālās izglītības sistēma, kā arī izstrādāts un pieņemts kompensācijas mehānisms pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas nākamgad.

Taujāta, kādu atzīmi 10 ballu skalā viņa piešķirtu par pašreizējās valdības darbu, Straujuma norādīja, ka atzīmes nevēlas likt. Viņa uzskata, ka valdība ir bijusi konstruktīva.

"Tas, kas mani nedaudz mulsina ir KNAB, ar ko mēs neesam tikuši galā, bet pirms vēlēšanām mainīt likumdošanu vai ko citu iestādei, kura ved partiju finansējumu kontroli, būtu dīvaini," sacīja premjere.

Jaunajai valdībai pēc apstiprināšanas būtu jāpieņem lēmumi saistībā ar maksātnespējas administratoru jomu, jāizveido uzskatāma tiesu sistēma, kā arī jādomā par ekonomisko uzrāvienu, uzskata Straujuma. Tāpat svarīgas prioritātes būs veselība un izglītība, kā arī tiks strādāts pie nākamā gada valsts budžeta.

Ministri kopā ar Straujumu valdības pēdējā sēdē kopīgi fotografējās, kā arī daži atsevišķi tikās ar premjeri viņas kabinetā, novēroja aģentūra BNS.

Jau ziņots, ka par darbu jaunajā valdībā vienojušies trīs esošie koalīcijas partneri - "Vienotība", Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Nacionālā apvienība, opozīcijā atstājot "No sirds Latvijai", Latvijas Reģionu apvienību un "Saskaņu".

Ministru kabinetu veidos persona, kuru uz to aicinās Valsts prezidents, kurš jau paudis atbalstu Straujumai turpināt šo darbu.

Jau ziņots, ka finanšu ministra amata kandidāts ir Jānis Reirs, iekšlietu - Rihards Kozlovskis, satiksmes - Anrijs Matīss, ārlietu - Edgars Rinkēvičs, izglītības un zinātnes ministra amatam virzīta Mārīte Seile no programmas "Iespējamā misija".

ZZS pārziņā būs Veselības ministrija - šim amatam virza Gunti Belēviču, ekonomikas ministra amatam Danu Reiznieci-Ozolu, labklājības ministram - Uldi Auguli, zemkopības - Jāni Dūklavu, aizsardzības - Raimondu Vējoni.

NA saglabās kontroli pār Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, ministra amatam virzot Kasparu Gerhardu, tieslietu ministra amatam - Dzintaru Rasnaču, kultūras ministra amatam - Daci Melbārdi.

Jauno valdību plānots apstiprināt trešdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti