Dienas ziņas

ASV informācijas centrs Daugavpilī paplašinās

Dienas ziņas

Arvis Sprude – pirmais latvietis Transsibīrijas sacīkstēs

Starptautiskā meklēšanā 100-150 latviešu

Starptautiskā meklēšanā vidēji gadā izsludina 140 Latvijas valstspiederīgo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Izrādās, cilvēks tiešām var nodzīvot gadiem un nezināt, ka cita valsts grib viņu tiesāt un viņš ir starptautiskā meklēšanā. Tikai tad, ja izdarīts likuma pārkāpums savā zemē vai pase tiek pārbaudīta, šķērsojot Eiropas Savienības ārējo robežu, seko rokudzelžu uzlikšana un neziņa svešas valsts cietumā. Gadā vidēji starptautiskā meklēšanā izsludina 140 Latvijas iedzīvotājus.

Gadā vidēji 14 000 cilvēku tiek izsludināti starptautiskā meklēšanā, no Latvijas vidēji 140. Taču, ja nepārkāpj likumu un policijas redzeslokā nenonāk, var to pat neuzzināt. Policija pie durvīm nezvanīs un neklauvēs.  

Tiesa, lai tas notiktu, izdarītajam pārkāpumam jābūt pietiekami smagam. Apjomīgai zādzībai, miesas bojājumu nodarīšanai, krāpniecībai.

Publiski meklēšanā izsludina tikai noziedzniekus un recidīvistus. Un Interpola mājaslapā atrodamās fotogrāfijas nebūt nenozīmē, ka tie ir visi meklētie.

Ir arī tā neredzamā daļa un daudzas valstis nemaz neafišē, ka meklē starptautiski, un nepadara šo informāciju publiski pieejamu, skaidroja Valsts policijas Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks Māris Geida.

“Cilvēkiem pašiem jādomā un jāuzņemas atbildība. Ja esat izdarījis ārzemēs noziegumu, būs par to jāatbild,” piebilda Geida.

Uzzināt par to, vai esat meklēšanā, iespējams, tikai pašam personīgi vēršoties Interpolā ar iesniegumu. Tur var pat lūgt datus grozīt vai dzēst, ja ir attiecīgi apstākļi. Tā, piemēram, nākamnedēļ no šī saraksta tiks izņemts Dānijā aizturētās Kristīnes Misānes bērns, kurš arī bija izsludināts meklēšanā tāpat kā māte.

“Katra valsts to vērtē atbilstoši savai likumdošanai. Ja bērns ir pazudis un ir bažas par veselības stāvokli, protams, var izsludināt meklēšanā arī bērnu, kas ir pazudis ar kādu no vecākiem,” skaidroja Geida.

Latvija neizdod savas valsts pilsoņus uz valstīm, ar kurām nav noslēgta divpusēja vienošanās.

Vidēji gadā Latvijai izdod 100 līdz 120 cilvēkus.

Pērn uz Latviju konvojētas 73 personas, kuras viņiem citur piespriesto sodu izcietīs dzimtenē.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti