Panorāma

Ķīna atver tirgu Latvijas pārtikas produktiem

Panorāma

Birkerts: nešaubījos, ka ēku pabeigs

Mančestrā nolaupa latvieti

Mančesterā izglābj ilgu laiku nebrīvē turētu latvieti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas Valsts policija (VP) un Interpola Mančesteras birojs Lielbritānijā no turēšanas nebrīvē izglābis kādu latvieti, pavēstīja VP pārstāvis Toms Sadovskis.

Operācija aizsākās Latvijā, Aizkraukles iecirknī, un tās laikā Valsts policijas Starptautiskās sadarbības birojs nemitīgi uzturēja kontaktu ar kolēģiem no Interpola Mančesteras biroja, lai 1978.gadā dzimušās sievietes glābšana būtu veiksmīga.

Sākotnējā informācija, ko Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa darbinieki saņēma, bija ļoti skopa – iecirknī ieradās pazudušās sievietes māte un ziņoja, ka viņas meita pret pašas gribu tiek turēta kādā dzīvoklī Mančesterā, taču nebija zināma ne cietušās atrašanās vieta, ne arī ļaundaru identitāte.

Cietušās māte stāstīja, ka gadu iepriekš meita devusies strādāt uz Lielbritāniju, taču izrādījies, ka strādāt gribētāja maldināta par iespējām strādāt un turēta kādā dzīvoklī, kurā dzīves apstākļi bijuši līdzīgi cietumam – logiem priekšā restes un saziņa ar ārpasauli notikusi stingrā uzraudzībā.

Sievietes telefonsarunas ar māti tika stingri kontrolētas, taču 18.augustā tomēr izdevies mātei pavēstīt - viņa drīz tikšot pārvesta uz citu adresi, iespējams, fiktīvu laulību noslēgšanai. Cietušajai bija izdevies uz īsu mirkli redzēt korespondenci, kas, iespējams, bija sūtīta uz viņas tā brīža atrašanās vieta. Precīzu adresi viņa nevarēja nosaukt, bet zināja pateikt atsevišķus vārdus, kas bija lasāmi uz aploksnes.

Iegūto informāciju VP Starptautiskās sadarbības biroja darbinieki nosūtīja Mančesteras policijai, kurai pēc skopās informācijas un telefona numuriem, no kuriem meita sazinājās ar māti, beidzot izdevās noteikt sievietes atrašanās vietu, un dienu vēlāk latviete tika izglābta no gūsta, kā arī tika aizturēti trīs aizdomās turētie.

Šobrīd ar cietušo strādā Mančesteras izmeklētāji kriminālprocesa ietvaros pierakstot liecības, un Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments sniedz nepieciešamo atbalstu, lai cietusī varētu atgriezties savās mājās – Latvijā.

„Mēs brīnāmies, kā pieaugusi sieviete var tikt savaņģota. Bet te jāņem vērā arī personības apstākļi, viņa ir mācījusies palīgskolā, ir ar uztveres grūtībām,” stāstīja  Kriminālpolicijas pārstāvis Māris Geide.

Pēc divām nedēļām no varmākām cietusī atgriezīsies Latvijā. Tikmēr policija vēl izmeklēs, vai nozieguma pastrādāšanā, ir piedalījušies arī Latvijas pilsoņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti