Panorāma

Iedzīvotāji saņem līdz šim lielākos rēķinus

Panorāma

Panorāma

Starpnozaru problēmu risināšanai veidos MK komitejas

Starpnozaru jautājumus risinās Ministru kabineta tematiskajās komitejās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Starpnozaru jautājumu koordinētai risināšanai tiks veidotas Ministru kabineta tematiskās komitejas. To paredz valdības otrdien, 17. janvārī, atbalstītie grozījumi Ministru kabineta kārtības rullī, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Katra Ministru kabineta tematiskā komiteja tiks izveidota ar Ministru prezidenta rīkojumu. Tajā būs norādīta gan noteikta joma, gan definēts rīcības virziens un uzdevumi, kas resoriem jāpaveic, savstarpēji sadarbojoties. Šīs komitejas vadīs Ministru prezidents vai viņa nozīmēts ministrs, tajās būs iesaistīti arī citi ministri vai politiski atbildīgās amatpersonas, ko ministri būs deleģējuši.

Plānots, ka šo komiteju sēdes notiks trešdienās.

Šo sēžu laikā nepieciešamības gadījumā tiks apspriesti arī nesaskaņoti tiesību aktu projekti. Tāpat, pamatojoties uz komitejas lēmumiem, būs iespējams sagatavot jaunus tiesību aktu projektus, ko izskatīt Ministru kabineta sēdē.

Komiteja darbosies līdz uzdevuma izpildei vai līdz nākamā Ministru kabineta apstiprināšanai. 

Valsts kancelejā skaidroja, ka esošajā situācijā starpnozaru jautājumu sakārtošana var aizkavēties tādēļ, ka tie skar plašas jomas un nepieciešams iesaistīties dažādiem resoriem. Tāpat kavēšanās iemesls var būt neskaidrība par to, kurš no resoriem ir atbildīgais par konkrētā jautājuma risināšanu kopumā.

Ieviešot Ministru kabineta tematiskās komitejas, katra starpnozaru jautājumu risināšanai tiks nodefinēti veicamie uzdevumi un atbildīgie resori par visu uzdevumu koordinēšanu un izpildi.

Līdz ar komiteju izveidošanu tiks pildīta valdības deklarācijā izteiktā apņemšanās stiprināt valdības stratēģiskās vadības un koordinācijas iespējas un elastīgāk risināt starpnozaru jautājumus, norādīja Valsts kancelejā.

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") medijiem pastāstīja, ka pirmo Ministru kabineta komiteju plāno izveidot iekšlietu ministra Māra Kučinska ("Apvienotais saraksts") vadībā un tā būs veltīta civilo krīžu pārvaldības sistēmas uzlabošanai.

Kariņš uzsvēra – tieši iekšlietu jomā ir vairākas problēmas, kuru risinājumiem nepieciešama starpnozaru sadarbība. Piemēram, Baltkrievijas hibrīdkarš, Krievijas veiktais karš Ukrainā, kā arī tādi apdraudējumi, ko izraisa dabas stihijas, īpaši izceļot plūdus Jēkabpilī.

Kučinskis pauda, ka komitejā būs vajadzīgs visu ministru darbs un tas ļaus risināt jautājumus nepastarpināti. Pirmo sēdi varētu sasaukt februārī.

"Apmēram divu nedēļu laikā mēs noformulēsim arī savā ministrijas iekšienē, jau nāksim ar uzdevumu plānu, kas ir jāveic.

Es pieņemu, ka februārī sasauksim pirmo komiteju, lai varētu iepazīstināt ar redzējumu, ar darba uzdevumu un ar grafiku," sacīja iekšlietu ministrs.

KONTEKSTS:

Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") savas iepriekšējās valdības vadības laikā 2019. gada maijā izdeva rezolūciju, ar kuru tika atceltas Ministru kabineta komitejas sēdes. Šis lēmums tika skaidrots ar to, ka daudzi Ministru kabineta komitejā iekļautie jautājumi ir tehniski un ka šādi jautājumi ir izskatāmi Valsts sekretāru sanāksmē, lai samazinātu Ministru kabinetā nesaskaņoto jautājumu izskatīšanu.

Ministru kabineta komitejas sēdes parasti notika pirmdienās plkst.10. Tajās tika diskutēts par jautājumiem pirms to pieņemšanas valdībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti