Stājies spēkā spriedums par balsu pirkšanu Zaķa labā vēlēšanās Balvos un Dekšārēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Stājies spēkā vēl viens - Cēsu rajona tiesas - spriedums par vēlētāju balsu pirkšanu 12. Saeimas vēlēšanās partijas "Vienotība" kandidāta Dzintara Zaķa labā. Šī lieta bija saistīta ar vēlētāju balsu pirkšanu Balvos un Dekšārēs.

Kā Latvijas Radio informēja Cēsu rajonā tiesā, tiesas spriedums šajā lietā nav pārsūdzēts, līdz ar to tas stājās spēkā 9.februārī.

Centrālās vēlēšanu komicijas (CVK) preses sekretāre Kristīne Bērziņa Latvijas Radio apliecināja, ka, tāpat kā tas bija iepriekšējos gadījumos ar spriedumiem balsu pirkšanas lietās, kuri stājušies spēkā, komisija lūgs tiesai pilno spriedumu. Pēc tam CVK sēdē lems, vai pārkāpumi ir  ietekmējuši mandātu sadalījumu vēlēšanu apgabalā.

Jau vēstīts, ka Cēsu rajona tiesa šā gada janvāra otrajā puse atzina četru lietā apsūdzēto vainu balsu pirkšanā Zaķa labā, piespriežot naudas sodus un piespiedu darbu.

Latvijas Radio apsūdzības nolasīšanas laikā saklausīja ap 40 uzpirkto vēlētāju uzvārdus.

Bijušajam Saeimas deputātam no "Jaunā laika" rindām Igoram Aleksandrovam, kurš pēcāk iekļāvās "Vienotībā" un kurš bijis balsu pirkšanas organizators, tiesa piesprieda naudas sodu 13 minimālo mēnešalgu jeb 4810 eiro apmērā. Pārējiem apsūdzētajiem: Dolāram Kleinam - 180 stundu ilgs piespiedu darbs, Artūram Kleinam - 150 stundu ilgs piespiedu darbs, savukārt Guntaram Veldrem - sešu minimālo mēnešalgu liels naudas sods, kas ir 2220 eiro.

Iepriekš prokurors bija prasījis apsūdzētajiem bargāku sodu: Aleksandrovam - 15 minimālās mēnešalgas un 300 stundu ilgu piespiedu darbu, Artūram Kleinam un Dolāram Kleinam - 200 stundu ilgu piespiedu darbu un Veldrem - naudas sodu astoņu minimālo mēnešalgu apmērā.

Tāpat vēstīts, ka saistībā ar vēlētāju balsu pirkšanu par labu Zaķim līdz šim stājušies spēkā divi Rēzeknes tiesas spriedumi - spriedums, ar kuru par vainīgu atzīts Jevgeņijs Brovčenko, kā arī spriedums, ar kuru pa vainīgiem atzīti Viktors un Aleksandrs Balabolini.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti