Dienas ziņas

Barikāžu laika atmiņas

Dienas ziņas

Atkārtoti sāk izskatīt Liepājas pedofilijas lietu

Staicelieši kritizē novada izglītības reformu

Staicelieši aizvien ir dusmīgi par ieceri likvidēt turienes vidusskolu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Staiceles iedzīvotāji ir neapmierināti ar Alojas novada deputātu ideju likvidēt Staiceles vidusskolu, tādējādi apvienojot vairākas izglītības iestādes. Iedzīvotājus visvairāk satrauc Staiceles vidusskolas likvidācija, kas, pēc viņu domām, samazinās arī pamatskolēnu skaitu un veicinās iedzīvotāju aizplūšanu no novada.

Uz Staiceles iedzīvotāju apspriedi ieradušies ne tikai vecāki, bet arī viņu bērni, kurus visvairāk skars izglītības iestāžu tīkla sakārtošana Alojas novadā. No pirmskolas līdz vispārējai izglītībai Alojas novadā ir astoņas mācību iestādes. To skaitā divas vidusskolas: Staicelē un Alojā.

Uz apspriedi bija atnākusi arī staiceliete Linda Ustrisova ar bērniem - pēc viņas domām,  vidusskolas likvidēšana ir solis tuvāk, lai pārceltos uz dzīvi citur. “Viss ir ļoti jauki, bet nu, ja būs situācija [ka skolu likvidē], tad būs jāiet uz kādu citu novadu dzīvot, jo tiešām daudzi ir aizgājuši projām. Pateicoties visam, ko dara Aloja un Staicele," atzīst Ustrisova.

Alojas un Staiceles domstarpības aizsāktas kopš novadu reformas. Tagad novads ķeras klāt izglītības tīkla sakārtošanai un piedāvā skolas apvienot - Staiceles vidusskolu reorganizēt par pamatskolu, novadā atstājot tikai vienu vispārējās izglītības iestādi. “Ir jāskatās tas, ka Alojas vidusskola ir novada centrā, kas ģeogrāfiski ir sasniedza pilnīgi no visām novada vietām," argumentē Alojas novada domes izglītības darba speciāliste Ilze Kapmale.

Pārējie argumenti sasitīti ar augstāku izglītības līmeni un lielāku devīto klašu skolēnu skaitu Alojas Ausekļa vidusskolā. Futbola skolas tuvums Staiceles vidusskolai ir viens no iemesliem, kāpēc ik gadu skolēni no citiem novadiem izvēlas mācīties tieši Staicelē.

Piedāvātais izglītības reformu modelis saņēmis kritiku, un Staiceles iedzīvotāji Saeimā grasās iesniegt parakstus pret Alojas novada izstrādātajām reformām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti