Ziņu speciālizlaidums

Vēlēšanu nakts. Viedokļi. Latvija pirmajā vietā

Ziņu speciālizlaidums

Vēlēšanu nakts. Viedokļi. Apvienotais saraksts

Vēlēšanu nakts. Viedokļi. Stabilitātei!

«Stabilitātei!» līderis Rosļikovs: Krievvalodīgie Latvijā gaidīja ienākam jaunus politiskos spēkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievvalodīgie Latvijas iedzīvotāji gaidīja ienākam jaunus politiskos spēkus, – tā, vērtējot vēlētāju aptaujas ("exit poll") datus, Latvijas Radio sacīja partijas "Stabilitātei!" līderis Aleksejs Rosļikovs.

Saskaņā ar vēlētāju aptauju Rosļikova pārstāvētais spēks varētu būt pārvarējis piecu procentu barjeru iekļūšanai parlamentā.

Viņaprāt, piesaistīt vēlētāju balsis partijai palīdzēja "ekonomiskā situācija, diezgan neveikla kustība no valdības puses un klusa pozīcija no opozīcijas puses."

Uz jautājumu, vai tad, ja partija būs iekļuvusi parlamentā, tā strādās agresīvi, līdzīgi, kā agresīva bijusi partijas priekšvēlēšanu kampaņa, Rosļikovs atbildēja šādi: "Viss, kas attiecas uz cilvēku interešu aizsardzību, – būšu agresīvs viennozīmīgi. Mūsu pozīcija būs agresīva, ja tas skars cilvēku intereses."

Tāpat Rosļikovs norādīja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks šādu rezultātu gaidīja un pie tā "ļoti nopietni strādāja". Rosļikovs pauda pārliecību, ka "exit poll" rezultāti saistībā ar "Stabilitātei!" sakritīs ar vēlēšana gala rezultātu.

Politologs Filips Rajevskis diskusijā Latvijas Radio pauda, ka "krievu vēlētājs [Rosļikova personā] beidzot dabūjis savu Zīgeristu".

Proti, ja Joahims Zīgerists savulaik pirms Saeimas vēlēšanām iedzīvotājiem bez maksas dalīja banānus, tad Rosļikovs pirms Rīgas domes vēlēšanām galvaspilsētas daudzdzīvokļu namu pagalmos rīdziniekiem vārīja plovu. Rosļikovs neiekļuva Rīgas domē, taču viņš redzēja, ka vēlētājs viņu sadzird.

"Cik zinu, [Rosļikovs] turpināja barot ar plovu arī šajās vēlēšanās," teica Rajevskis, norādot, ka "Stabiltātei!" līderis savus vēlētājus uzrunājis arī ar savu jaunību. "Viņš ir Zīgerista un [Artusa] Kaimiņa krustojums – deva plovu un taisīja šovu kā Kaimiņš ar video," vērtēja Rajevskis.

KONTEKSTS:

Saskaņā ar vēlētāju aptauju 14. Saeimas vēlēšanās 5% barjeru iekļūšanai parlamentā varētu būt pārvarējuši astoņi politiskie spēki.

Aģentūras LETA, sabiedrisko mediju, Rīgas Stradiņa universitātes ar pētījumu centra SKDS atbalstu veiktā vēlētāju aptauja pie 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti