ST priekšsēdētāja Osipova karjeru varētu turpināt Augstākajā tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja Sanita Osipova karjeru varētu turpināt Augstākās tiesas tiesneses amatā.

Augstākajā tiesā aģentūra LETA noskaidroja, ka pēc senatores Mārītes Zāģeres aiziešanas pensijā 15. septembrī Senāta Civillietu departamentā radās vakanta tiesneša amata vieta. 

Saskaņā ar Tieslietu padomes apstiprināto Augstākās tiesas tiesneša amata kandidātu atlases, stažēšanās un kvalifikācijas eksāmena kārtošanas kārtību par senatora amata vakanci tiesa informēja bijušos Satversmes, starptautisko un pārnacionālo tiesu tiesnešus.

Augstākā tiesa saņēmusi Osipovas pieteikumu, un viņa tika uzklausīta Senāta Civillietu departamenta senatoru kopsapulcē, kas nolēma kandidāti virzīt tālākai apstiprināšanai senatores amatā.

Saeimā aģentūra LETA noskaidroja, ka Juridiskā komisija 8. februārī skatīs parlamenta lēmumprojektu par Osipovas apstiprināšanu Augstākās tiesas tiesneses amatā.

Osipova 11. februārī beigs pildīt Satversmes tiesas tiesneses amata pienākumus. Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Osipovai ir doktora grāds tiesību zinātnēs, pirms apstiprināšanas Satversmes tiesas tiesneses amatā viņa bija Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesore un Tiesību teorijas un vēstures katedras vadītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti