Spēkā stājies spriedums par terorismu slavinoša satura materiālu izplatīšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Spēkā stājies Rīgas pilsētas tiesas Vidzemes priekšpilsētas pērnā gada spriedums, ar kuru kādam vīrietim par terorismu slavinoša satura materiālu izplatīšanu un terorisma sekmēšanu piespriests divu gadu nosacīts cietumsods un probācijas uzraudzība un sabiedriskais darbs, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

LETA noskaidroja, ka lietā apsūdzēts Rihards Daugavietis.

Tiesa nolēma apsūdzētajam piespriest divus gadus ilgu nosacītu cietumsodu, kā arī probācijas uzraudzību uz vienu gadu un sabiedrisko darbu 150 stundu apmērā.

Neminot personas vārdu, prokuratūrā aģentūru LETA iepriekš informēja, ka persona apsūdzēta par to, ka tā ieguva zināšanas nolūkā īstenot un sekmēt terorismu (apmācīšanās terorismam) un veica terorismu slavinošu un uz terorismu aicinoša satura materiālu izplatīšanu.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis nolūkā īstenot un sekmēt terorismu, izmantojot interneta resursus, meklēja informāciju par teroristiskos uzbrukumos pielietojamiem rīkiem un metodēm.

Atrastos materiālus, kuros tiek slavinātas teroristiskas darbības, aicinājumi tādas veikt, kā arī sniegtas detalizētas pamācības teroristisku aktu veikšanai un līdzekļu sagatavošanai, persona lejupielādēja un glabāja datu nesējā USB ar nosaukumiem "Tiešā darbība: uguns pielaišana naktī", "Dievu tiesa, Krievija paliks krieviska no jauna, kad līs nekrievu asinis" un citus.

Tādējādi apsūdzētais ieguva zināšanas par sprāgstvielu, šaujamieroču, kaitīgu un bīstamu vielu, kā arī citu bīstamu priekšmetu un līdzekļu izgatavošanu un praktisku izmantošanu nolūkā izdarīt ar terorismu saistītus noziegumus.

Apsūdzētais arī izveidoja video ierakstu, kurā pauda aicinājumu uz terorismu, norādot, ka pats grasās veikt terora aktu – masveida apšaudi sinagogā –, un aicināja citus cilvēkus rīkoties līdzīgi. Izmantojot saziņas aplikāciju "Telegram", apsūdzētais video nosūtīja citām personām.

Iepriekš Daugavietis tiesas sēdē savu vainu atzina pilnībā un minēja, ka būdams Latvijas patriots, viņš iedvesmojās ar radikālām idejām pēc Krievijas agresijas Ukrainā 2014. gadā, proti anektējot Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Šīs idejas ir bijušas vērstas uz Latvijas drošību, nevis pret to, jo pēc Daugavieša domām šādas zināšanas noderētu, piemēram, aizstāvot Latviju pret Krievijas agresiju – veicot diversijas pret agresoru.

Viņš uzsver, ka šobrīd ir pilnīgi mainījis savas domas un ir pārdomājis savu rīcību, kā arī darīs visu, lai nekad neatgrieztos tiesā uz apsūdzētā sola.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti