Par terorismu slavinošu materiālu izplatīšanu piespriež divu gadu nosacītu cietumsodu un sabiedrisko darbu

Par terorismu slavinošu materiālu izplatīšanu un terorisma sekmēšanu Rīgas pilsētas tiesa otrdien, 1. novembrī, kādam vīrietim piesprieda divus gadus nosacītu cietumsodu, probācijas uzraudzību un sabiedrisko darbu.

Šajā lietā apsūdzētais ir kāds Rihards Daugavietis. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrietis internetā apzināti meklējis un apkopojis materiālus par terora aktu veikšanu, tostarp ieguvis zināšanas par sprāgstvielu, šaujamieroču, bīstamu vielu un citu materiālu izgatavošanu nolūkā izdarīt ar terorismu saistītus noziegumus.

Apsūdzētais arī izveidoja video ierakstu, kurā pauda aicinājumu uz terorismu, norādot, ka pats grasās veikt masveida apšaudi sinagogā, un aicināja citus cilvēkus rīkoties līdzīgi.

Daugavietis tiesas sēdē savu vainu atzina pilnībā un skaidroja, ka, būdams Latvijas patriots, viņš radikālām idejām pievērsies pēc Krievijas sāktās agresijas 2014. gadā, anektējot Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Viņa mērķis, iegūstot zināšanas par terorisma aktiem, esot bijis nevis vājināt, bet gan stiprināt Latvijas drošību, piemēram, veicot diversijas pret uzbrucēju, ja Krievija sāktu agresiju pret Latviju.

Tiesa nolēma apsūdzētajam piespriest divus gadus ilgu nosacītu cietumsodu, kā arī probācijas uzraudzību uz vienu gadu un sabiedrisko darbu 150 stundu apmēra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti