Dienas ziņas

Pēc gadumijas uguņošanas patversmēs nonāk mazāk suņu

Dienas ziņas

Ar kampaņas palīdzību meklēs trūkstošos skolotājus

Lauku ceļi pārvēršas slidotavā

Šovakar Vidzemē un Latgalē apledojums apgrūtina braukšanu; sliktākā situācija – uz lauku ceļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Pirmdienas vakarā vietām Vidzemē un Latgalē apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Vietām apledojums traucē arī sabiedriskajam transportam. Slidenos ceļu posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, uz ceļiem strādā 16 VAS “Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības, informēja VAS “Lat vijas valsts ceļi” (LVC). 

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

  • Vidzemes šosejas (A2) posmā no Līgatnes līdz Virešiem;
  • Valmieras šosejas (A3) posmā no Strenčiem līdz Valkai;
  • Daugavpils šosejas (A6) posmā no Izvaltas līdz Paterniekiem.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Rīgas, Cēsu, Gulbenes, Krāslavas, Ogres un Valkas apkaimē. 

Uz vietējiem autoceļiem pirmdienas vakarā ļoti apgrūtināta braukšana ir Cēsu apkaimē. 

Grants autoceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, atkusnī var būt ļoti slideni, jo kūstošais sniegs un lietus veido ledus kārtu. Šo ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem vai rievu ievilkšana šādos laikapstākļos ir neefektīva, jo kūstošais sniegs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst, norādīja LVC.

Autovadītāji aicināti būt īpaši uzmanīgi, braucot pa vietējās nozīmes autoceļiem, izvēlēties ceļa seguma stāvoklim atbilstošu, drošu braukšanas ātrumu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšējam automobilim, kā arī neveikt straujus manevrus.

Vietām apledojums traucē arī sabiedriskajam transportam

Apledojums uz ceļiem valsts austrumos un galvaspilsētā apgrūtinājis braukšanu visas dienas garumā. Vietām Jēkabpils novadā autoceļi ir tik slideni, ka šoferi nav spējuši nokļūt galamērķī. Problēmas ir arī sabiedriskā transporta vadītājiem citviet.

Autobusa šoferis Voldemārs Bernāns no Jēkabpils novada pastāstīja par pirmdien pieredzēto uz ceļa: “Mani brīdināja uzreiz, ka es tālāk netikšu. Bija piena mašīna apstājusies, tā arī stāvēja, tagad laikam vēl stāv. Nevarēju pat apgriezties, nekur nevarēju atrast vietu. Tuvāk Kaldabruņai braucu, atradu vienu ceļu, kur knapi, knapi apgriezos un atpakaļ. Vēl nebija neviena kaisītāja, nekā. Atbrauca atpakaļ pasažieri, divi bija. Daži izkāpa, kas bija tuvāk [tikuši]. Es arī viņus brīdināju, ka diez vai tālāk tiksim, bet brauca pasažieri.”

Situācija uz pašvaldības autoceļiem lauku teritorijās ir vēl kritiskāka. Jēkabpils novadā tiek kaisītas tikai ielas pilsētās – Jēkabpilī, Viesītē un Aknīstē.

Jēkabpils novada domes Attīstības pārvaldes vadītājs Ilmārs Luksts skaidroja: “Pārējie ceļi diemžēl netiek apstrādāti, grants ceļi netiek apstrādāti ar pretslīdes materiāliem, bet, kur saņemam sūdzības, ka nav iespējams izbraukt, tur tiek pievērsta uzmanība un mēģinām risināt šo jautājumu. Tāda situācija ir bijusi Kūku pagastā, situācija bijusi, kad piena mašīna nevar kalnā uzbraukt, bet tas bijis uz valsts ceļa. Komunicējot ar valsts ceļu uzturētājiem, situāciju tiek mēģināts novērst.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti