Apledojums apgrūtina braukšanu valsts austrumos; ietves un ielas slidenas arī Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Pirmdienas pusdienā valsts austrumu daļā apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļu, uz ceļiem strādā 35 VAS “Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības, informēja VAS “Latvijas valsts ceļi” (LVC). Arī uz galvaspilsētas ielām veidojas apledojums, kas apgrūtina gan gājēju kustību, gan autovadītājus, informēja Rīgas domē.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir sekojošos posmos:

  • Daugavpils šosejas (A6) posmā no Nīcgales līdz Paterniekiem;
  • šosejas Jēkabpils–Terehova (A12) posmā no Varakļāniem līdz Terehovai;
  • Rēzeknes šoseja (A13) visā garumā;
  • Daugavpils apvedceļš (A14) visā garumā;
  • Rēzeknes apvedceļš (A15) visā garumā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Balvu, Daugavpils, Gulbenes, Krāslavas, Ludzas, Preiļu un Rēzeknes apkārtnē.

Autovadītāji Latgalē par situāciju uz ceļiem
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Latgalē, kā novērojuši Latvijas Radio korespondenti un autovadītāji, lielākie ceļi ir iztīrīti, tomēr jābūt uzmanīgiem ar izvēlēto braukšanas ātrumu. 

Piemēram, ceļš virzienā no Daugavpils uz Rēzekni, Lociku un Višķu apkaimē ir tīrs. Tiesa,  jāuzmanās ar braukšanas ātrumu. Uzrunātie autovadītāji apliecina, ka ārpus pilsētas jābrauc lēnāk, jo īpaši jāuzmanās uz pagriezieniem.

Vietām ir novērots, ka ceļi nav labi iztīrīti, bet tas gan vairāk attiecas uz lauku ceļiem. Visi uzrunātie autovadītāji pirmdien izvēlas mazāku braukšanas ātrumu.

Turpinoties atkusnim, autobraucējiem jārēķinās, ka īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi var veidoties uz ceļiem ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu. Šo ceļu bīstamos posmus pēc nepieciešamības rievo un kaisa ar smilti, taču šādos apstākļos tas nav efektīvi, jo kūstošais sniegs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst, norādīja LVC.

Tiem, kas ikdienā pārvietojas pa šādiem autoceļiem, ir jābūt gataviem ziemas braukšanas apstākļiem, tai skaitā atkusnī, un atbilstoši jāaprīko autotransporta līdzekļi, nepieciešamības gadījumā lietojot riepas ar radzēm. 

LVC aicina izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un braukšanas stilu. Ļoti uzmanīgiem šajos laika apstākļos ir jābūt arī gājējiem un velosipēdistiem.

Meteorologu prognozes liecina, ka atkusnis turpināsies līdz nedēļas vidum, kad pakāpeniski gaisa temperatūra kļūs zemāka.

LVC aicina autobraucējus informēt par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos “Twitter” un “Facebook”.

Apledojumu līdz dienas beigām prognozē arī galvaspilsētā 

Rīgā pirmdienas rītā novēroja sasalstošu lietu – atkalu, tādēļ arī uz galvaspilsētas ielām veidojas apledojums, kas apgrūtina gan gājēju kustību, gan autovadītājus. Šādi laikapstākļi varētu saglabāties līdz dienas beigām un arī otrdien, informēja Rīgas domē.

Pilnsabiedrības "Daugavas labā krasta uzturētājs" un “Daugavas kreisā krasta uzturētājs” patlaban 1. un 2. kategorijas ielas nokaisījušas ar pretslīdes materiālu, braukšanas apstākļi šobrīd ir stabili. Apkaimju mazajās ielās ledus kārta uz brauktuves ir pieļaujama, tās tiks kaisītas pēc nepieciešamības. Atkalas un temperatūras svārstību rezultātā šādos laikapstākļos asfalta segumā veidojas bedres, autovadītāji aicināti būt uzmanīgi.

Rīgas centrā ietves ar pretslīdes materiālu pirmdien kaisa divas mobilās brigādes tehnikas vienības, kopā apstrādājot ietves 106,3 km garumā, norādīja domē. Primāri tiek kaisītas ietves, uz kurām ir visintensīvākā gājēju plūsma. Pirms mobilās brigādes kaisītāji dodas darbā, maršrutu apseko pašvaldības policija, fiksējot ietvju posmus, kurus īpašnieki nav sakopuši. Nesakopto teritoriju īpašniekiem tiek piestādīts rēķins.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus šajā laikā būt īpaši uzmanīgiem, pārvietojoties gar ēkām, pievēršot uzmanību ietvju stāvoklim. Tāpat arī namu īpašnieki un apsaimniekotāji tiek aicināti pievērst pastiprinātu uzmanību ietvju un jumtu stāvoklim, nodrošinot to attīrīšanu no sniega un pretslīdes materiālu kaisīšanu.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā ļoti būtiski palielinājies pacientu skaits, kuri traumas guvuši, paslīdot uz slidenajām ielām, un arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests slimnīcās nogādājis vairāk šādu pacientu nekā ikdienā, informēja abās iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti