Šonakt notiks pāreja uz vasaras laiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 2 mēnešiem.

Latvijā 27. martā plkst.3 – naktī no sestdienas uz svētdienu – notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, liecina Ekonomikas ministrijas sniegtā informācija.

Tā kā Eiropas Savienības (ES) līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts, joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Normunds Freibergs par pāreju uz vasaras laiku
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ekonomikas Ministrijas iekšējā tirgus departamenta pārstāvis Normunds Freibergs stāsta, ka laika grozīšana divas reizes gadā (pavasarī un rudenī) ir vienota visā Eiropas Savienībā, līdz ar to blokā nerodas laika zonas. Pirms četriem gadiem ES aizsākās diskusijas par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu un bija pat ierosinājums pārtraukt pulksteņa grozīšanu divas reizes gadā, bet nekāds lēmums līdz šim nav pieņemts un jautājums šobrīd nav dienas kārtībā.

Līdz ar to vasaras laiks būs spēkā līdz 2022. gada 30. oktobrim. Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.3 pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 – vienu stundu atpakaļ.

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. 

KONTEKSTS:

2018. gadā Eiropas Komisija (EK) ierosināja pēc 2021. gada 28. marta pārtraukt ikgadējo pāreju uz vasaras vai ziemas laiku, ļaujot ES dalībvalstīm izvēlēties, vai pastāvīgi piemērot vasaras vai ziemas laiku. Tomēr, tā kā dalībvalstīm bija nepieciešams papildu laiks nacionālajām konsultācijām un savu iedzīvotāju vēlmju apzināšanai, ES līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav vēl panākts. Latvijas valdība lēmusi, ka Latvija kopumā atbalsta atteikšanos no sezonālās laika maiņas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti