Dienas ziņas

Aizvadīta ikgadējā diasporas organizāciju un skolu sanāksme

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Šogad Latvijas pilsonību iegūst vairāk

Šogad Latvijas pilsonību iegūst vairāk; liela interese no Krievijas pilsoņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Pēdējos gados Latvijas pilsonībā uzņemti vidēji 800 cilvēki gadā. Šogad pieņemti jau gandrīz 600 iesniegumi no nepilsoņiem, bezvalstniekiem un ārvalstniekiem, kuri dzīvo Latvijā, to skaitā no Krievijas pilsoņiem. 

Šogad pilsonību naturalizācijas kārtībā ir nokārtojuši 432 cilvēki. Pērn uzņemto pilsoņu bijis mazāk – visa gada laikā 419. Pilsonības iegūšanai naturalizācijas kārtībā ir dažādas prasības, piemēram, iesnieguma dienā pastāvīgā dzīvesvieta ne mazāk kā pēdējos piecus gadus ir bijusi Latvija. 

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāve Madara Puķe stāstīja:

"Protams, jāņem vērā, ka pagājušajā gadā vēl aizvien kovids ļoti aktīvi ietekmēja šo procesu, interese nebija tik liela.

Jūtam ļoti lielu interesi no Krievijas pilsoņiem par Latvijas pilsonības iegūšanu naturalizācijas kārtībā."

Tāpat uz nupat aizvadīto ikmēneša informācijas dienu apmeklētāju vidū bijuši tikai Krievijas pilsoņi. Puķe norādīja, ka citus gadus aktīvāki ir bijuši gan Latvijas nepilsoņi, gan Latvijā dzīvojošie poļi, ukraiņi un citu tautību iedzīvotāji. 

Kopš februāra pārvalde arī saņēmusi 10 ukraiņu pieteikumus par naturalizēšanos. Vairāk cilvēku izmanto arī naturalizācijas pašpārbaudes rīku, kas pieejams internetā.

"Var trenēties gan klausīšanos, gan runāšanas uzdevumus, himnu. Tas rīks mums ir no pagājušā gada jūlija, redzam tādu stabilu interesi. Šobrīd šai lapai mums ir bijuši jau 45 000 apmeklētāju," pastāstīja PMLP pārstāve.

Ļoti liels pieprasījums esot arī pēc bezmaksas latviešu valodas nodarbībām. To atzinusi Kultūras ministrijas rīkotā projekta vadītāja. 

"Projekti gan ir 30. septembrī beigušies, bet mums zvana un zvana, un zvana, un visi grib valodu. Par ukraiņiem es varu spriest par Izglītības attīstības centra projektu, jo es tur arī esmu kā skolotāja vakaros. Viņiem arī aktivitāte ir liela. Tiem, kas mācās, cepuri nost: pēc darba, neko neizlaiž, mācās. Vispār trīs mēnešu laikā aiziet un nokārto uz A2 līmeni paši," stāstīja Latviešu valodas aģentūras pārstāve, pedagoģe Ērika Pičukāne.

Pastāv vairākas iespējas latviešu valodu apgūt bez maksas. Šādu pakalpojumu periodiski dažādos projektos nodrošina, piemēram, Rīgas dome, Nodarbinātības valsts aģentūra un Sabiedrības integrācijas fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti