Panorāma

Krievijas pilsoņu apziņošanai plāno tērēt 48 000 eiro

Panorāma

Panorāma

LIZDA patur tiesības atjaunot streika procedūru

Skolotāju arodbiedrība patur tiesības atjaunot streika procedūru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc vairāku dienu sarunām par pedagogu darba slodzēm un atalgojumu Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) aizvien vēlas redzēt precīzus datus par finanšu avotiem iecerētajām izmaiņām. Līdz tam arodbiedrība vēl patur tiesības atjaunot streika procedūru.

Vairākas dienas ilgušās sarunas starp LIZDA un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) saistībā ar pērn solīto pedagogu streiku noslēgušās un lielākā daļa neskaidrību ir atrisinātas, LTV raidījumam "Panorāma" atzina arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Tiesa, pilnībā ar sarunu iznākumu arodbiedrība nav apmierināta, un oficiālais atzinums tai jāsniedz līdz nākamās nedēļas pirmdienai.

"Mēs esam panākuši vienošanos par to, lai darba slodzes visām pedagogu grupām tiek sabalansētas no 2023. gada 1. septembra. Otra prasība bija par algu grafiku. Ir iekļauti visi pedagogi, sākot no pirmsskolas līdz augstākajai izglītībai.

Taču, saņemot dokumentu projektus, mēs redzam, ka mums ir jāpārliecinās par finanšu avotiem.

Īpaši par augstāko izglītību secinājām, ka tur varētu būt vislielākās problēmas," norādīja Vanaga. 

Kamēr arodbiedrība neuzzinās precīzus datus par aprēķiniem, tikmēr tā patur tiesības atjaunot streika procedūru.

"Mēs ļoti ceram, ka līdz tam nenonāksim. Taču te savu darīja arī tas, ka bija ļoti sasteigtas šīs sarunas. Un mums nebija iespējas par vairākām lietām pārliecināties. Redzot dokumentu projektus, kur mēs cerējām šo informāciju ieraudzīt, mēs to tur neatrodam," sacīja Vanaga.

KONTEKSTS:

LIZDA pagājušajā rudenī paziņoja par ieceri rīkot skolotāju streiku, paužot neapmierinātību ar nesabalansēto slodzi savās darbavietās un prasot iepriekš definētu pedagogu atalgojuma principu ievērošanu. Pēc vairākām sarunām pedagogu streika izlīgšanas komisija noslēdza darbu bez kompromisa, un arodbiedrība iesniedza oficiālu pieteikumu par beztermiņa streiku no 19. septembra. Tajā plānoja piedalīties ap 23 000 izglītības darbinieku. 

Valdība centās vienoties ar LIZDA, lai streiks nenotiktu, un ceturtās sarunas izrādījās noslēdzošās. Valdība piekāpās pedagogiem prasībā ne vien par algu nākamam gadam un slodzēm, bet tāpat apņēmās uzlikt par pienākumu nākamai valdībai izstrādāt un apstiprināt pedagogu algu pieauguma grafiku vidēja termiņa budžeta plānošanai. 

Ministru kabinets lēma par gandrīz 60 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu skolotāju algām jau šogad. Taču no 1. janvāra bija izdevies panākt tikai pirmsskolas pedagogu algu pieaugumu par 100 eiro, samaksai sasniedzot 1070 eiro par likmi.

Janvārī atsākās sarunas par to, kad tieši pārmaiņas skars arī citos izglītības līmeņos strādājošos, un ceturtdien arodbiedrības vadītāja Vanaga paziņoja, ka izdevies vienoties par algu pielikumu gan 2023. gada septembrī, gan 2024. gada janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti