4. studija

Fenomens! Uzminiet, cik kāzu salonu atrodas Rīgā, Avotu ielā?

4. studija

Izšķērdība Kuldīgā? Ielūkojamies 3,28 miljonus vērtajā Sporta skolas peldbaseinā

Sirmgalve, pārdevusi dzīvokli kaimiņam, jau gadu spiesta dzīvot bez tualetes

Sirmgalve, pārdevusi dzīvokli kaimiņam, jau gadu spiesta dzīvot bez tualetes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Sirmgalve Skaidrīte Dīcmane no Vecdaugavas pirms diviem gadiem pārdeva savu dzīvokli kaimiņam, kurš solīja segt it kā viņas uzkrātos zemes nodokļa parādus un ļaut viņai dzīvot savā dzīvoklīti līdz mūža beigām, taču pēc darījuma īpašnieks slēdza kundzes lietoto sausu tualeti un vietā neko neierīkoja. Par šo gadījumu sāka interesēties LTV raidījums “4.studija” un pēc jurista ieteikuma iesniedza materiālus policijā, jo īpašums, iespējams, nav iegūts godīgā ceļā.

Skaidrīte Dīcmane namiņā Airu ielā dzīvo lielāko daļu sava mūža – šogad aprit tieši 50 gadu, kopš viņa mitinās mazajā otrā stāva dzīvoklītī, bet viņai pašai nākamgad apritēs jau 90. Pirms turpat diviem gadiem sirmgalvei it kā draudēja izlikšana no dzīvokļa iekrāto zemes nodokļa parādu dēļ, un tad kaimiņš, kurš neilgi pirms tam iegādājies pirmā stāva dzīvokli, piedāvājis sirmgalvei darījumu – viņš nosegs viņas parādu ar nosacījumu, ka sirmgalve pārdod savu dzīvokli viņam, paturot sev tiesības dzīvot tajā līdz mūža galam.

Darījums nokārtots, taču neilgi pēc tam pensionāri sagaidīja nepatīkams pārsteigums, - sausā tualete, ko viņa iepriekš lietoja, ir aiztaisīta.  

Namīpašnieks Ruslans raidījumam skaidroja, ka pēc dzīvokļa iegādes, lai labiekārtotu īpašumu – ievilktu ūdensapgādi, kanalizāciju -, vajadzēja uztaisīt projektu, un projekta ietvaros viena no prasībām bija aiztaisīt ciet sauso tualeti.  

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns gan skaidroja, ka būvvaldē saskaņota dokumentācija, kurā  paredzēya pilsētas ūdensapgādes un kanalizācijas izbūve līdz šai ēkai Airu ielā, kā arī “esošās nosēdakas aizbēršana, ko iniciējuši abi pasūtītāji”.

Ruslans arī apgalvoja, ka piedāvājis Skaidrītei alternatīvu - ierīkot sauso tualeti ar pieslēgumu centralizētajai kanalizācijai 2.stāva kāpņu laukumiņā. Podu ar skalojamo kasti tur gan nevarētu likt, jo kāpņutelpa netiek apkurināta, un ziemā ūdensapgādes caurule aizsaltu.

Īpašnieks arī stāstīja, ka viņš principā piekrīt ierīkot tualeti, bet “meistars pie mums netika uz sezonas beigām, mēs to visu pārlikām uz nākamo gadu, bet atkal – tā ir sezonas tualete, jo tur nav apkures”.

“Viņš nesaka, ka viņš nedarīs – viņš darīs. Pēdējā laikā es neesmu prasījusi vairs, nav jau ko runāt. Visu laiku – jā, jā, jā, viņš sataisīs, [..] bet gaida, kad es nomiršu – tur tā lieta ir. Droši vien domā, ka es ar to vecumu neko nesaprotu. Bet tā jau nav, ka nesaprotu,” raidījumam sacīja sirmgalve.

Saskaņā ar Skaidrītes stāstīto, dzīvokli viņai nācies pārdot zemes nodokļa parādu dēļ, taču pieredzējuša jurista acij nepalika nepamanīts fakts, ka līgumā skaidri un gaiši pateikts - sirmgalvei nav nekustamā īpašuma nodokļa parādu, toties ir mīklainas hipotēkas par labu divām gados jaunām sievietēm.

Tiesību zinātņu maģistrs, doktora grāda kandidāts, Juristu apvienības valdes loceklis Armands Logins norādīja, ka īpašniekam ir jānodrošina minimālie pakalpojumi pilnā apmērā.

Turklāt nav norādīts, ka personai būtu kādi parādi, kas viņu būtu piespiedis atsavināt īpašumu par labu šim kopīpašniekam, kurš ir pārņēmis savā īpašumā visu īpašumu.

“Viņa var neprasīt karstu ūdeni, bet ūdens padevei jābūt, kanalizācijai ir jābūt un jābūt iespējām kaut kur nokārtot savas dabiskās vajadzības,” norādīja Logins.

Pēc Logina ieteikuma raidījums vērsās Valsts policijā un nosūtīja tai visu žurnālistu rīcībā esošo informāciju.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti