Panorāma

Zemes klēpī gulda tos, kuri sevi ziedoja zinātnei

Panorāma

Vēlēšanas 2022: vides jautājumi pabērna lomā

Pēteris Stradiņš: Demokrātiskas vēlēšanas ir laime!

Sirds ķirurgs Stradiņš: Demokrātiskas vēlēšanas ir laime

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz Saeimas vēlēšanām atlikušas divas dienas. Un jau ceturtdien, 29. septembrī, atkal visā valstī durvis vērs tie vēlēšanu iecirkņi, kuros var nobalsot iepriekš, nododot savu balsi glabāšanā. Šādi rīkojies arī sirds ķirurgs Pēteris Stradiņš. Viņš dodas ārzemju komandējumā un īstajā vēlēšanu dienā Latvijā nebūs. Skatoties, kas notiek Krievijā un kādi referendumi  tās okupētajās teritorijās – Stradiņš uzsver, ka dalība demokrātiskās vēlēšanās ir laime.

Stradiņa slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājs Pēteris Stradiņš pieradis stundām stāvēt kājās, operējot sirdi. Tāpēc rinda iecirknī Jūrmalā, kur var nodot balsi glabāšanā, viņam nešķiet gara. Redzot, kas notiek blakus esošajā Krievijā, viņš demokrātiskas vēlēšanas sauc par laimi.

"Tieši pēdējā laikā mēs to varam vērtēt kā laimi! Laimi piedalīties vēlēšanās, jo to var novērtēt tikai tad, kad, skatoties uz austrumu kaimiņiem, vērojot to situāciju, [saprotama] mūsu demokrātiskā valsts iekārta, kas attīstījusies. Mēs bijām līdzīgās pozīcijās 90. gados.

Tā spēja tomēr veidot politiku, tā mūs ir novedusi pie tā, ka esam Eiropas Savienībā un NATO. Un to nevajadzētu aizmirst," uzsvēra mediķis.

Pēc Stradiņa domām, tieši šogad vēlētājam atkal būtu jāparāda īpaši liela aktivitāte.

"Pirmā neatkarīgās Latvijas Saeima kad tika vēlēta, aktivitāte bija 90%. Man liekas, mums jāiet uz lieliem cipariem šogad," vērtēja Stradiņš.

Vēlēšanu zīmē Stradiņš daudz nesvītro kandidātus, viņš balso par pamatnostādnēm.

"Es bieži nesvītroju personālijas, es balsoju par principiem.

Bet es aicinu nepakļauties pēdējā brīža reklāmām. Pirms katrām vēlēšanām tādas ir. Un šajā gadā ir jāizvērtē vismazākā šaubu ēna.

Īpaši par tiem, kas vēlas nopelnīt vai ir saistīti ar mūsu austrumu kaimiņiem. Mums ir jāpieņem precīzi lēmumi, un tas ir mūsu nākotnes jautājums. Šī laime, šis pienākums, šīs tiesības ir jāizmanto. Latvijas pilsoņa iespēja veidot valsti un būt valstij! Tas ir būtiski!"

Klikšķināt, lai palielinātu:

 
Klikšķināt, lai palielinātu: 
 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti