Savākti vairāk nekā 1500 paraksti pret izmaiņām Medemciema krustojuma pārbūvē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Apmēram pusotras nedēļas laikā savākti vairāk nekā 1500 paraksti pret izmaiņām satiksmes organizācijā pie Medemciema. To Latvijas Radio noskaidroja Medemciema iedzīvotāju protesta akcijas darba grupā.

Uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi” jau vēstījis, satiksmes drošības uzlabošanai pārbūvēs Medemciema krustojumu. Iecerēts likvidēt kreiso pagriezienu no Medemciema uz Jelgavu, kā arī kreiso pagriezienu no Rīgas uz Medemciemu. Iedzīvotāji ar ieceri ir neapmierināti, un “Latvijas Valsts ceļu” plānu par veiksmīgu neuzskata arī Olaines novada pašvaldība.

Februāra pirmajā pusē tā ziņoja, ka atbalstīs iedzīvotāju uzsākto parakstu vākšanu.

Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs norādīja, ka jautājums skatāms caur ilgtermiņa prizmu un šeit ir jābūt div-līmeņu mezglam. Pašvaldība esot gatava iesaistīties gan organizatorisko jautājumu risināšanā, gan līdzfinansēt vairāklīmeņu mezglu un vietējo ceļu izbūvi.

Uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" norāda, ka līdz šim nav saņēmuši oficiālu pašvaldības vēstuli par gatavību finansēt risinājumus. Uzņēmuma pārstāve Anna Kononova norāda, ka, piemēram, dīv-līmeņa škērsojuma izbūves gadījumā būs arī jānojauc vairākas dzīvojamās mājas Medemciemā.

“Latvijas Valsts ceļu” pārstāve Anna Kononova: Labākais variants Medemciema krustojuma pārbūvei ir tunelis vieglajam transportam zem Jūrmalas šosejas
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

“Mēs publiskajā telpā esam dzirdējuši un lasījuši, ka Olaines pašvaldība tagad pieļauj iespēju, ka viņi vēlas no savas puses uzlabot šo infrastruktūru iedzīvotājiem un nodrošināt viņiem savādāku un varbūt iedzīvotājiem ērtāku piekļūšanu šim te galvenajam autoceļam un ir gatavi finansiāli arī piedalīties infrastruktūras izbūvē.

Kas nozīmē, ka, ja pašvaldība tiešām nāktu ar šādu oficiālu priekšlikumu, kas līdz šim pagaidām “Latvijas Valsts ceļos” nav saņemts, tātad, ja būs šāda oficiāla apņemšanās no pašvaldības puses sadarboties, protams, “Latvijas Valsts ceļi” ir vienmēr gatavi sarunām un arī sadarbībai,” Latvijas Radio pastāstīja “Latvijas Valsts ceļu” pārstāve Anna Kononova.

Viņa arī atzīmēja: “Un šajā konkrētajā gadījumā no mūsu puses varbūt tas labākais variants, kurš būtu no pašvaldības puses realizējams, ir tunelis vieglajam transportam zem Jūrmalas šosejas, kas tad arī ļautu varbūt ērtāku un tiešāku šo pieslēgumu pie Medemciema ciema ielām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti