Dienas ziņas

Olafs Šolcs stājies Vācijas kanclera amatā

Dienas ziņas

Latvija dāvina britiem Ziemassvētku egli

Mežizstrādi pilsētā plānos kopā ar pašvaldību?

Saulkrastos «Latvijas valsts meži» mežistrādi plānos kopā ar pašvaldību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Nocirstais priežu mežs Saulkrastos, kas raisīja lielu sabiedrības neapmierinātību, kļūs par kokmateriāliem, tomēr tas nebūt neesot vienīgais meža nogabals Saulkrastu apkaimē, kuru nocirtīs. Tāpēc uzņēmuma "Latvijas valsts meži" (LVM) pārstāvis tikās ar Saulkrastu novada domes vadību, lai meklētu kopīgus un abām pusēm pieņemamus mežistrādes risinājumus.

Apmēram trīs hektāru platībā nocirstie koki Saulkrastos lielu neizpratni un sašutumu radījuši ne vien iedzīvotāju vidū, bet arī pašvaldībā. Tā uzskata, ka mežs pie privātmāju rajona bijis ne vien atpūtas zona pilsētniekiem, bet arī buferzona ar A1 autoceļu.

"Visiem likās pats par sevi saprotams, ka šajā zonā tiks veikta kopšanas cirte, attiecīgi daļu koku saglabājot.

Un to mēs redzam arī pie nocirstā apjoma, ka ne visi koki šajā gadījumā ir sasnieguši to apjomu, kas, mūsuprāt, būtu obligāti jānocērt," stāstīja Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis (Latvijas Reģionālā apvienība).

Kā skaidroja LVM pārstāvis, likums paredz, ka kailcirte priežu mežam iespējama, ja mežs sasniedzis 101 gadu vecumu, kas šajā gadījumā esot pat pārsniegts. Jau drīzumā nocirstie koki tikšot sašķiroti. Tie kļūs par zāģbaļķiem, papīrmalku, bet zari par šķeldu. Uzņēmuma politika paredz, ka pārstrādei tiek izvēlēti Latvijas uzņēmēji. Tomēr nezāģēt mežus gan uzņēmums nevarot.

"Patiesībā jau meža audzēšana ir audzēšana ar kaut kādu mērķi, nevis audzēšana prieka pēc. Mēs mežu audzējam, lai iegūtu kokmateriālus un atgrieztu atpakaļ jaunā apritē," stāstīja LVM Rietumvidzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Vilmārs Katkovskis.

Trešdien LVM pārstāvis devās uz Saulkrastiem, lai beidzot tiktos arī ar pašvaldības vadītāju. Domes priekšsēdētājs par to ir gandarīts, bet vēloties panākt ne tikai uzlabojumus sabiedrības informēšanā par mežā notiekošajiem darbiem, bet arī iesaistīties to plānošanā.

"Mēs uzskatām, ka LVM ir mūsu Latvijas iedzīvotāju kopīpašums un mums kopā būtu jālemj par ilgtspējīgu apsaimniekošanu.

Ir arī tāds jauns jēdziens kā eko sistēmas pakalpojumi, kuru ietvaros mēs novērtējam, kuri dabas resursi ir saglabājami vai izlietojami. Mēs arī neiebilstam, ka atsevišķās teritorijās tiek izmantoti atšķirīgi mežsizstrādes veidi," stāstīja Saulkrastu novada vadītājs Līcis.

Meklēt kopīgus risinājumus tagad esot gatavi arī LVM.

"Acīmredzot šodien mums vajadzētu ar pašvaldību kaut kādā mērā vienoties, kur ir tās pašvaldības intereses arī ārpus pilsētas teritorijas, vienlaikus saprotot, ka šie meži ir jāapsaimnieko," stāstīja LVM pārstāvis.

Nākamie plānotie darbi Saulkrastu apkaimē būšot meža kopšanas cirte nākamajā gadā. Abas puses cer, ka līdz tam tikšot panākta abpusēja vienošanās gan par veicamajiem darbiem, gan par iedzīvotāju informēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti