Dienas ziņas

Pārspēts decembra pirmās dekādes aukstuma rekords

Dienas ziņas

Tikai 44% iedzīvotāji savu veselību vērtē kā labu

Saulkrastnieki sašutuši par kailcirti pilsētā

Saulkrastieši sašutuši par kailcirti pilsētā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Saulkrastu iedzīvotāji Otrajā adventē saņēmuši pavisam negaidītu un nepatīkamu dāvanu. Privātmāju rajonā pilnībā nocirsts vairāk nekā simt gadus sens priežu mežs. Uzņēmums “Latvijas valsts meži” (LVM), kam pieder šis gabals, skaidro, ka tā esot atjaunošanas cirte, un vietā tikšot stādīts jauns mežs.

Pilsētai attīstoties, privātmāju rajons Saulkrastos ir teju vai saplūdis ar mežu masīviem, ko vietējie jau sen sauc par savu rekreācijas zonu. Kopš pagājušās nedēļas nogales, kad šeit darbojušies mežstrādnieki, no meža vairs nav ne vēsts. Trīs hektāru lielā platībā garie priežu stumbri sazāģēti, apkārt mētājas zari, ko no iedzīvotāju acīm pamazām slēpj sniega kārta. Tomēr tā nemazina iedzīvotāju neizpratni par kailcirti.

"Pretim mūsu mājai visa tā izciršana notiek, ļoti žēl. Kopš bērnības tas mežs te ir. Diemžēl mums nav nekādu ziņu, kāpēc tas tiek darīts," sacīja Saulkrastu iedzīvotāja Inna.

"Jebkurā gadījumā, ja tur bija bērzi, tos vajadzēja anulēt, bet priedes... Taisīt tādu kailcirti... Bet man liekas, ka tas primārais – ir jāinformē, kāpēc tas tā notiek," uzsvēra Saulkrastos strādājošs rīdzinieks Aldis.

Kā pastāstīja LVM pārstāvis Vilmārs Katkovskis, meža vidējais vecums bijis 110 gadi, un arī stumbru apkārtmērs bijis atbilstošs, lai veiktu kailcirti. Visticamāk, arī šis mežs bijis stādīts, un arī tagad šeit esot plānots iestādīt jaunu mežu. 

"Ja tas būtu neliels meža gabaliņš, tad mēs varam runāt ar pašvaldību, ja, piemēram, pašvaldība to vēlas paņemt kā mežaparku. Bet, ja mēs runājam par tūkstošiem hektāru, tad mums šeit tā mežsaimniecība ir jārealizē. Tai skaitā atjaunošanas cirtes," sacīja Katkovskis.

Likums neparedz, ka LVM savā teritorijā veicamie darbi būtu jāsaskaņo ar pašvaldību, bet apkaimes iedzīvotājiem esot nosūtītas vēstules. Katkovskis arī parādīja, ka informācijas lapiņa piestiprināta  pie viena no ielas malā esošajiem stabiem.

"Šeit ir norādīta arī informācija par mežizstrādes meistaru un kontaktiem. Es viņam jautāju, vai kāds zvanīja. Viņš teica, ka neviens zvans nav bijis," stāstīja Katkovskis.

Tomēr, kā izrādās pa sniegotiem grāvjiem iedzīvotāji nestaigā, un arī pastkastītēs ielūkojas visai reti.

"Manuprāt jau pirms gada pa Saulkrastiem klīda runas, ka tas notiks, bet pamanījām tikai, ka ir jau sazīmēti koki. Kad tas notiks, mēs nezinājām, bet, kā redzat, tas notiek ātri," norādīja Saulkrastu iedzīvotājs Kārlis.

Paredzēts, ka nocirstā meža vietā 2023. gadā tikšot iestādīts jauns, bet darbi notikšot arī citos nogabalos Saulkrastu teritorijā. Tās gan būšot kopšanas, nevis atjaunošanas cirtes, tāpēc visi koki netikšot nozāģēti. Lai  turpmāk komunikācija neklibotu, LVM ieplānojuši tikšanos ar pašvaldību, lai meklētu labākus iedzīvotāju informēšanas veidus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti