«Saskaņas» līdzpriekšsēdētāja: Rēzeknes mēru Bartaševiču izslēgs no partijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs tiks izslēgts no partijas  "Saskaņa". To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja politiskā spēka līdzpriekšsēdētāja Regīna Ločmele.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā Bartaševiča izteikumus par partiju, kuros viņš diskreditējis politisko spēku. Ločmele atklāja, ka lēmums pārrunāts ar pārējiem partijas līdzpriekšsēdētājiem.

"Jautājums par [Rēzeknes mēra] Aleksandra Bartaševiča izslēgšanu [no partijas “Saskaņa”] ir tikai laika un tehnikas jautājums," norādīja Ločmele.

Bartaševiču izslēgs, jo viņa pēdējā uzruna sociālajos medijos ir partijas statūtu pārkāpumi – viņš esot diskreditējis partiju, melojis par nespēju redzēt partijas kongresu, pauda Ločmele. 

"[Bartaševičs] Tiks izslēgts [no partijas], jo viņa pēdējā uzrunā ir nepārprotami statūtu pārkāpumi – partijas diskreditēšana," atzīmēja Ločmele.

Viņa arī norādīja, ka Bartaševiča aicinājums ignorēt "Saskaņas" nedēļas nogalē notikušo kongresu, ko parakstīja viņš kopā ar vēl divu partijas reģionālo organizāciju vadītājiem, nav atbalsojies visos partijas biedros Rēzeknes pilsētā un novadā, kā arī Ludzā.

Latvijas Radio intervijā iepriekš Ločmele pauda, ka "Saskaņas" valde plāno jaunnedēļ vērtēt Bartaševiča iespējamo izslēgšanu no partijas par aicinājumu boikotēt tās kongresu. Taču nu tas noticis agrāk.

Intervija ar “Saskaņas” valdes līdzpriekšsēdētāju Regīnu Ločmeli
00:00 / 11:25
Lejuplādēt

Iecerēts nedēļas laikā uzrunāt visus "Saskaņas" biedrus Latgalē pirms lēmuma pieņemšanas. Pašlaik esot redzams, ka Bartaševičam ir atbalstītāji biedru rindās, bet citi būs gatavi palikt partijā, ja Rēzeknes mērs izstāsies, pastāstīja Ločmele. Tāpat partija arī saņemot jaunus biedru iesniegumus.

Viņa arī pauda izbrīnu par Bartaševiča ārpolitikas idejām: "Tā ideoloģiskā sastāvdaļa, kuru viņš pēkšņi un, teikšu godīgi, negaidīti mums parādīja pirms kongresa, parādīja tikai to, ka viņš apšauba savas iespējas tikt ievēlētam 2025. gadā, ja viņš nepastiprinās savu ideoloģisko pusi. To es ieraudzīju viņa retorikā."

"Saskaņas" līdzpriekšsēdētāja pieļāva, ka Bartaševičam varētu būt padomā iecere izveidot jaunu partiju. "Bet pašlaik man nav informācijas, pa kuru ceļu Aleksandrs ies," sacīja politiķe.

To, ka Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs varētu sekot Daugavpils mēra Andreja Elksniņa piemēram un izstāties no partijas "Saskaņa", portālam LSM.lv prognozēja politologi.

KONTEKSTS:

Partija "Saskaņa" – ilggadējā Saeimas vēlēšanu līdere, kura gan allaž tika atstāta opozīcijā, – 14. Saeimas vēlēšanās nespēja pārvarēt 5% latiņu un neiekļuva parlamentā. Vēlēšanās slikti rādītāji uzrādīti tostarp pašvaldībās, kur pie stūres ir "Saskaņas" politiķi, arī Daugavpilī un Rēzeknē. Straujš partijas reitinga kritums sākās šī gada pavasarī pēc tam, kad partija nosodīja Krievijas sākto militāro iebrukumu Ukrainā.

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš 26. janvārī paziņoja, ka pieņēmis lēmumu izstāties no "Saskaņas" un veidot jaunu reģionālu politisko spēku. Lēmumu par izstāšanos no "Saskaņas" pieņēmuši arī visi pārējie partijas domes frakcijas politiķi, tādējādi "Saskaņa" zaudējusi pārstāvniecību Latvijas otrajā lielākajā pilsētā.

Pirms "Saskaņas" kongresa arī Rēzeknes mērs Bartaševičs bija pieteicis pretenzijas uz partijas vadīšanu, taču saņēma nopēlumu par savu politiskā redzējuma izklāstu debatēs pirms kongresa, kā rezultātā reģionālais politiķis paziņoja, ka uz kongresu nedosies un aicināja arī citus partijas biedrus to boikotēt. Viņš gan solīja turpināt aktīvu darbību partijā.

Līdz ar Bartaševiču aicinājumu boikotēt "Saskaņas" kongresu bija parakstījušas arī partijas Rēzeknes novada organizācijas vadītāja Jekaterina Ivanova un Ludzas novada organizācijas vadītāja Jevgenija Kušča, tomēr uz kongresu ieradās pietiekams delegātu skaits, lai tas būtu lemtspējīgs.

"Saskaņā" pieļauj diskusiju par Rēzeknes mēra Bartaševiča vietu partijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti