Panorāma

Skolotāji ceļ trauksmi par algu iesaldēšanu

Panorāma

Panorāma

ZZS veidos kopīgu apvienību ar LSDSP

Saeimas vēlēšanās Zemnieku savienības un LSDSP kopīgais premjera amata kandidāts būs Viktors Valainis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Latvijas Zemnieku savienība (LZS) nolēmusi veidot kopīgu apvienību ar ārpusparlamenta esošo Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju (LSDSP), un apvienības premjera amata kandidāts uz 14. Saeimas vēlēšanām būs parlamentārietis Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Apvienības izveidošana ļauj tai startēt vēlēšanās ar pašreizējo nosaukumu – Zaļo un Zemnieku savienība, jo apvienības veidošanai nepieciešamas vismaz divas partijas.

Pēc Latvijas Zaļās partijas (LZP) paziņojuma par izstāšanos no kopīgās apvienības LZS ķērās pie jaunu sabiedroto meklēšanas un trešdien panākta vienošanās, ka tie būs sociāldemokrāti. Viena no vecākajām partijām Latvijā, kas pēc neatkarības atjaunošanas tikai vienu reizi bijusi pārstāvēta Saeimā. 

LZS priekšsēdētājs Armands Krauze norādīja: “Zinot, ka mums ir daudz zaļu zemnieku, turpinās šīs idejas darboties, mēs esam ārpus Rīgas, LSDSP pilsētā.”

Sociāldemokrāti pirms mēneša jau bija paziņojuši par apvienības “Latvijai” dibināšanu kopā ar partiju “Par cilvēcīgu Latviju”. Nu izlemts apvienību likvidēt un sadarboties ar produktīvāku spēku.

LSDSP priekšsēdētājs Jānis Dinēvičs piebilda: “Šajā sarežģītajā laikā nepieciešams veicināt konsolidizāciju.”

LZS un LSDSP kopīgais premjera amata kandidāts būs pašreizējais Saeimas deputāts Viktors Valainis.

“Divi politiskie spēki ar stabilām vērtībām, kas dibinājuši šo valsti un atjaunojuši, un arī tagad ir pieprasījums pēc vērtībām,” atzīmēja Valainis. 

KONTEKSTS:

Pēc 20 gadu sadarbības izjuka Zaļo un Zemnieku savienība – apvienību pameta Latvijas Zaļā partija (LZP), jo tā vairs nesaredzot iespējas apvienībā sadarboties ar Aivara Lemberga partiju "Latvijai un Ventspilij". Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētājs un "zaļzemnieku" līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze gan paziņoja, ka LZP aiziešanai no apvienības ZZS ir cits iemesls. Tas nav zināms.

LZP Saeimas vēlēšanās varētu startēt kopā ar Latvijas Reģionu apvienību un Liepājas partiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti