Dienas ziņas

Vējš norauj kopmītņu sienas siltinājumu

Dienas ziņas

Darbu sāk Rīgas pagaidu administrācija

Deputāti dala novadus

Saeimas komisija tomēr noraida Sēlijas novada izveidi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas deputāti tomēr nav spējuši vienoties par Sēlijas novada izveidi.

Sēlijas novada apvienības pārstāvji komisijas sēdē norādīja, ka par savu attīstības centru izvēlējušies Viesīti, lai gan iepriekš komisija ieteica izvēlēties starp Jēkabpili un Aizkraukli.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis Madars Lasmanis sēdē uzturēja ministrijas priekšlikumus par potenciālajā Sēlijas novadā iekļaujamo pašvaldību iekļaušanu citos novados. Pēc viņa paustā, ministrija nesaredz perspektīvu, ka Viesīte varētu veidoties par attīstības centru.

Parlamentārietis Sandis Riekstiņš (Jaunā konservatīvā partija) komisijas sēdē atbalstīja Sēlijas novada izveidi, taču balsot sēdē nav varējis, jo nedarbojas pašvaldību reformas komisijā.

Viņš arī secināja, ka vietējo pašvaldību pārstāvji iepriekš nav viņu iesaistījuši Sēlijas atbalstīšanā, ko viņš labprāt darītu, jo pats nāk no Sēlijas.

Novada izveidi sēdē atbalstījis arī bijušais politiķis, iekšlietu darbinieks, ģenerālis Juris Vectirāns, kurš esot atgriezies uz dzīvi dzimtajā vietā - Jaunjelgavas novadā.

Lemjot par Sēlijas novadu, sēdē pēc komisijas priekšsēdētāja Artūra Toma Pleša (“Attīstībai/Par!”) iniciatīvas pasludināts pārtraukums, lai Sēlijas pašvaldības tomēr lemtu starp Jēkabpili un Aizkraukli kā attīstības centru.

Taču pēc pārtraukuma Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks (Nacionālā apvienība), pārstāvot visus novadus, pauda, ka novadu vadītājiem nav ne pilnvaru, ne vēlēšanās mainīt savu viedokli.

Viņš apgalvoja, ka līdz šim atrašanās Aizkraukles vai Jēkabpils tuvumā nav devusi pienesumu attīstībai, bet Viesīti vietvaru pārstāvji intuitīvi redz kā centru, kas šādu pienesumu dos.

Balsojumā Sēlijas novada izveide, apvienojot Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadus, netika atbalstīta. Paredzēts, ka šie novadi nākotnē būs Jēkabpils, Aizkraukles un Daugavpils novadu sastāvā.

Komisijas deputāts Viktors Valainis (Zaļo un zemnieku savienība) pēc balsojuma pauda nožēlu, ka kolēģi kārtējo reizi nav ņēmuši vērā piederības un kultūrvēsturisko aspektu. Viņš arī uzteica vietvaras, kas paudušas vēlmi apvienoties.

 KONTEKSTS: 

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē parlamentārieši uzdeva potenciālā Sēlijas novada pašvaldībām nedēļas laikā vienoties, kur būs to attīstības centrs - Jēkabpilī vai Aizkrauklē.

Pirms Saeimas komisijas sēdes, tiekoties Sēlijas novadu apvienības novadu vadītāju sapulcē, vienbalsīgi nolemts atbalstīt kopīga Sēlijas novada izveidi, kurā apvienotos Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadi. Apvienība publiskojusi viedokli, ka atgriešanās pie bijušo padomju laiku rajonu robežām ir politiski, nevis ekonomiski motivēta un nesasniegs iecerētos rezultātus, jo vēl aizvien "Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nesniedz skaidru un argumentētu redzējumu par jaunveidojamo teritoriju pārvaldību, struktūru un sociāli-ekonomiskajiem ieguvumiem".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti