Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

E-Veselības antirekords – pusotras diennakts dīkstāve

Nobalso par Sēlijas novada izveidi

Par potenciālā Sēlijas novada attīstības centru pretēji Saeimas rosinājumam izvēlas Viesīti

Lai arī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija potenciālo Sēlijas novadu veidojošās pašvaldības kā nākamo attīstības centru aicināja izvēlēties Jēkabpili vai Aizkraukli, šodien par tādu izvēlēta Viesīte, aģentūra LETA uzzināja Viesītes novada pašvaldībā.

ĪSUMĀ:

  • Saeimas deputāti aicināja Sēlijas novadus lemt par pievienošanos Jēkabpilij vai Aizkrauklei.
  • Trešdien par to lēma Viesītes, Aknīstes, Jaunjelgavas, Ilūkstes, Salas, Jēkabpils novadu pārstāvji. 
  • Atbalstīta Sēlijas novada izveide, bet bez pievienošanās Aizkrauklei vai Jēkabpilij.
  • Jaunjelgavas mērs: Mēs gribam kopā būt, bet gribam būt atsevišķi Sēlijas novadā.
  • Novadu pārstāvji: pievienošanās pilsētai bremzētu mazo ciemu attīstību.
  • Starp Salu un Viesīti balsojumā par centru izvēlēta Viesīte.
  • Jēkabpils nav pret atsevišķu Sēlijas novadu; pilsēta var pastāvēt arī bez apvienošanās.
  • Sēlijas novadu lēmumu nosūtīs Saeimas atbildīgajai komisijai.


Trešdien, 19.februārī, Viesītē norisinājusies Sēlijas novadu apvienības paplašinātā sēde, kuras laikā izskatīti jautājumi par vienota Sēlijas novada izveidi, nosakot administratīvo un attīstības centru. Sēdē piedalījās Viesītes, Aknīstes, Jaunjelgavas, Ilūkstes, Salas, Jēkabpils novadu priekšsēdētāji, deputāti un pašvaldību darbinieki.

Kopumā tika izvirzīti pieci priekšlikumi, par kuriem notika atklāts balsojums. Balsojumā piedalījās 30 sēdes dalībnieki.

Pašvaldību pārstāvji atbalstīja vienota Sēlijas novada izveidi, bet par pievienošanos Aizkrauklei vai Jēkabpilij nobalsoja vien daži no klātesošajiem.

“Ar to mēs saprotam mazliet atšķirīgu situāciju, nekā Saeimas deputāti mums piedāvā, ka jūs varēsiet būt visi kopā, bet tikai kādā citā lielākā novadā – Jēkabpils vai Aizkraukles novadā.

Mēs gribam visi kopā būt, bet gribam būt atsevišķi Sēlijas novadā,” sacīja Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks.

Vairākums sēdes dalībnieku uzsvēra, ka pievienošanās kādai no lielākām pilsētām bremzētu mazo ciemu attīstību, tādēļ arī balsojumā netika atbalstīta ideja par attīstības centru Jēkabpilī vai Aizkrauklē.

“Mēs tomēr vēlamies saglabāt cilvēkus, kas strādā laukos, kas šeit dzīvo, savādāk mēs domājam, ka tāpat viss koncentrēsies ap lielām pilsētām un lauki arvien vairāk izzudīs,” skaidroja Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks.

 Sēdes dalībnieki balsojumā izteica viedokli par diviem priekšlikumiem par potenciālā Sēlijas novada attīstības centru – Salā vai Viesītē. Par attīstības centru Salā bija seši, par attīstības centru Viesītē – 19 vietvaru pārstāvji no kopumā 30 sēdes dalībniekiem. Viesīti kā centru atbalsta arī Sēlijas nomalē esošā Ilūkstes novada vietvara.

“Sēlijas vidienē iezīmēts jauns attīstības centrs, kas gan ģeogrāfiski, gan ekonomiski un visādi citādi varēs stimulēt šīs teritorijas attīstību,” sacīja Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna.

Jēkabpils pilsētas domes vadība uzsver, ka nav pret Sēlijas novadu apvienības vēlmi veidot atsevišķu novadu, jo Jēkabpils pilsēta varot pastāvēt arī bez apvienošanās ar citiem.

Ar Aizkraukles novada domes vadību, lai noskaidrotu viņu viedokli, pagaidām neizdevās sazināties.

Sēlijas novadu apvienības paplašinātās sēdes lēmums tiks sagatavots un nosūtīts Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai, kas lems par to, vai atbalstīt apvienības ieceri, vai tomēr virzīt tālāk citu teritoriālo iedalījumu. 

KONTEKSTS:

Pagājušajā nedēļā Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē parlamentārieši uzdeva potenciālā Sēlijas novada pašvaldībām nedēļas laikā vienoties, kur būs to attīstības centrs - Jēkabpilī vai Aizkrauklē.

Par Aizkraukles novada, Jēkabpils pilsētas, Jēkabpils novada un iespējamā Sēlijas novada administratīvo teritoriju tiks lemts kādā no turpmākajām sēdēm.

Pirms Saeimas komisijas sēdes, tiekoties Sēlijas novadu apvienības novadu vadītāju sapulcē, vienbalsīgi nolemts atbalstīt kopīga Sēlijas novada izveidi, kurā apvienotos Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadi. Apvienība publiskojusi viedokli, ka atgriešanās pie bijušo padomju laiku rajonu robežām ir politiski, nevis ekonomiski motivēta un nesasniegs iecerētos rezultātus, jo vēl aizvien "Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nesniedz skaidru un argumentētu redzējumu par jaunveidojamo teritoriju pārvaldību, struktūru un sociāli-ekonomiskajiem ieguvumiem".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti