Saeimas komisija noraida Kopdzīves likuma iniciatīvu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 2 mēnešiem.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 7.martā, noraidīja Kopdzīves likuma iniciatīvu. Iniciatīvas iesniedzēji -partija “Latvijas attīstībai” sašutusi par šādu deputātu lēmumu, teikts partijas paziņojumā medijiem.

Par Kopdzīves likumu:

Pašlaik, piemēram, partneris, kura nelaulātais dzīvesbiedrs cietis negadījumā, nedrīkst pieņemt nepieciešamos medicīniskos lēmumus sava dzīvesbiedra vietā.
Nelaulāts dzīvesbiedrs nesaņem sava partnera kopšanas tiesības invaliditātes gadījumā.
Nelaulāti dzīvesbiedri nesaņem nodokļu atvieglojumus, nevar mantot, nesaņem atbalstu no valsts vai pašvaldības dzīvesbiedra bojāejas gadījumā.

Kopdzīves likums paredz šis un citas problēmas. Kopdzīves likuma projekts ir izstrādāts pēc Igaunijā pieņemtā Kopdzīves likuma parauga. Tas paredz iespēju nelaulātiem pāriem iespēju pie notāra reģistrēt savu kopdzīvi, kas nodrošinās atbilstošas civilas un administratīvās tiesībās.

Papildus tam Kopdzīves likumprojekta iniciatīvā iestrādāts mehānisms, kas paredz arī faktiskā kopdzīvē dzīvojošu pāru tiesības uz valsts aizsardzību.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā atkārtoti skatīta “Latvijas attīstībai” vadītāja Rīgas domnieka Jura Pūces rosinātā iniciatīva par Kopdzīves likumu, bet par tās noraidīšanu nobalsoja 5 deputāti, pret balsoja 2 deputāti un atturējās 2 deputāti.

Pūce informēja, ka partijas valde paudusi sašutumu par “komisijas lēmumu nerisināt objektīvu un Latvijas sabiedrībā jau esošu problēmu, bet tā vietā izvēloties to vienkārši ignorēt”.

“Latvijas attīstībai” valde arī turpmāk plāno piedāvāt risinājumus un panākt, ka tie tiek pieņemti.  

KONTEKSTS: 

Par Kopdzīves likuma iniciatīvu parakstījušies 10 276 cilvēki, tā iesniegta Saeimā. Pašlaik nelaulāti partneri nav aizsargāti tādās dzīves situācijās kā, piemēram, dzīvesbiedra nāves vai nelaimes gadījumā, un iniciatīvas autori vēlas to mainīt.

Saeimas frakcijas līdz šim nav paudušas atbalstu šai iniciatīvai. Iepriekš Saeimas Juridiskajai komisijai tika iesniegts Veiko Spolīša priekšlikums, kas paredz ieviest jaunu civiltiesisku institūtu - "partnerību". Taču Saeimas komisijā šī iecere tika noraidīta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti