Saeimas komisija grib izņemt «lojalitātes grozījumus» no budžeta paketes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir gatava izslēgt „lojalitātes grozījumus” no nākamā gada valsts budžeta projekta un tos skatīt atsevišķi kā grozījumus Izglītības likumā.

Intervijā Latvijas Radio programmai „Labrīt” otrdienas, 25.oktobra, rītā komisijas vadītāja Ilze Viņķele („Vienotība”) sacīja jau iepriekš teikto, ka „lojalitātes grozījumu” skatīšanā kopā ar budžetu nav pieļaujama un Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu ir nepieciešams uzlabot, jo juridiski tas ir brāķis.

„Es ceru, ka deputāti apzinās, ka virzot grozījumus tādā veidā kā šobrīd, mēs ieliekam sev roku nestabilitātes un naida situācijā. (..) Mēs riskējam ar praksi, ka latviešu skolas direktors, kurš kritizē valdību, saņem sabiedrības atbalstu, (..) savukārt krievu skolas direktors var zaudēt amatu. Šāda situācija ir nepieļaujama,” uzsvēra Viņķele.

Viņa atgādināja, ka „lojalitātes grozījumiem” var būt ļoti smagas sekas – skolotāji un skolu direktori var ne tikai zaudēt darbu, bet arī saņemt aizliegumu trīs gadus strādāt profesijā.

Jau ziņots, ka valdība otrdien, 4.oktobrī, atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, kas ļaus nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja "izglītojamajam mācību procesā tiek veidota nepareiza attieksme pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti.”

Jau pirms grozījumu izskatīšanas valdībā izskanēja bažas, ka tie nav nekas vairāk kā ar fobijām apsēstu cilvēku pašizpausme.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti