Vecākiem skolai jāziņo par bērna mentālās veselības problēmām, ja tās var ietekmēt apkārtējos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeima galīgajā lasījumā apstiprināja grozījumus Izglītības likumā, kas turpmāk vecākiem liks informēt izglītības iestādes vadītāju par bērna veselības stāvokli un jebkādiem citiem apstākļiem, kas var ietekmēt mācības un šajā procesā iesaistītās personas.

Jau kopš pavasara Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā asas diskusijas izpelnījās tā dēvētie vardarbības grozījumi Izglītības likumā, mēģinot noteikt mēnesi ilgu mājmācību bērniem, kuri atkārtoti bijuši vardarbīgi pret citiem skolēniem vai pret pedagogiem.

Pagājušās nedēļas sēdē, saņemot pat Valsts prezidenta Egila Levita pretenziju vēstuli, komisija lēma šos grozījumus tālāk nevirzīt. Pret ieceri iebildis arī tiesībsargs un bērnu tiesību aizstāvji, kā arī vairāk nekā 30 nevalstiskās organizācijas.

Tā vietā komisija uzdeva cītīgāk pievērsties iekļaujošās izglītības atbalstam un emocionālās un fiziskās vardarbības izskaušanas sistēmas izveidei skolās.

Tomēr Saeimas atbalstu izpelnījās apstiprinātie Izglītības likuma grozījumi, no kuriem būtiskākie uzliek par pienākumu bērna vecākiem vai aizbildņiem "informēt izglītības iestādes vadītāju par bērna veselības stāvokli un jebkādiem citiem apstākļiem, kas var ietekmēt izglītības programmas apguvi un tajā iesaistītās personas”.

Tāpat grozījumi uzdod Ministru kabinetam līdz 2023. gada beigām izstrādāt un iesniegt Saeimā likumprojektu ar nepieciešamajiem grozījumiem attiecībā uz vardarbības izskaušanu un nepieļaušanu izglītības iestādēs, kā arī iekļaujošas izglītības īstenošanu. 

Gadījumā, ja pret pedagogu vērsta vardarbība, pedagogam paredzētas tiesības saņemt atbalstu no izglītības iestādes vadītāja, kā arī dibinātāja, kas lielākoties ir pašvaldības. Izglītības iestādes vadītājam noteikts pienākums izvērtēt saņemto informāciju par vardarbību pret izglītības procesa īstenošanā iesaistīto personu, informēt izglītības iestādes dibinātāju un risināt situāciju iestādē. Savukārt dibinātājam, saņemot informāciju no iestādes vadītāja, jānodrošina tās izvērtēšana un, ja nepieciešams, iesniegšana tiesībaizsardzības institūcijām, kā arī jāsniedz atbalsts situācijas risināšanai. 

Grozījumi likumā arī paredz, ka pašvaldībām būs jāsniedz konsultatīva palīdzība bērnu audzināšanā, kā arī jānodrošina atbalsta pasākumi izglītojamajiem un viņu ģimenēm, informēja Saeimas Preses dienests.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti