Panorāma

Ilūkstē meklē upē iekritušu meiteni

Panorāma

Panorāma

Deputāte G. Grevcova noliedz melošanu CVK

Saeimas deputāti Grevcovu tiesā par nepatiesu ziņu sniegšanu CVK

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Rīgas pilsētas tiesa otrdien, 17. janvarī, turpināja izskatīt krimināllietu, kurā par nepatiesu ziņu sniegšanu apsūdzēta 14. Saeimas deputāte Glorija Grevcova. Viņa sev izvirzītās apsūdzības par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) neatzīst.

Iesniedzot CVK partijas "Satbilitātei!" sarakstu, toreizējās deputāta amata kandidātes Grevcovas anketā ailē "darbavieta" bija rakstīts SIA "Dolo" padomniece, bet pie izglītības norādīta Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā 2013. gadā iegūtā pedagoga specializācija. Faktiski nekas no minētā nav patiesība.

Anketas aizpildīšanas brīdī Grevcova bija bezdarbniece, kas uzņēmumā "Dolo" bija strādājusi īsu brīdi ap 2013. gadu. Un nevis par padomnieci, kā norādīts anketā, bet par palīgstrādnieci. Arī Sporta akadēmijā deputāte nav studējusi, kur nu vēl to absolvējusi. Viņai ir Balvu novada Rekavas vidusskolā iegūts diploms par vidējo izglītību.

Tomēr tiesas priekšā Grevcova noliedza, ka būtu anketā melojusi.

"Es neatzīstu savu vainu! Es apzināti neiesniedzu nepatiesas ziņas!" sacīja Grevcova.

Šodien tiesā deputāte skaidroja, ka  2022. gada jūlijā, gatavojot dokumentus iesniegšanai CVK, viņa partijai iesniegusi elektronisku anketu ar saviem datiem. Politiķe apgalvoja, ka nav tajā uzdevusies ne par padomnieci, ne par Sporta akadēmijas absolventi. Tiesa, SIA "Dolo" kā darbavietu gan viņa esot ierakstījusi pati, bet tas esot bijis pārpratums.

Pirms dokumentu iesniegšanas CVK, partijas Vidzemes saraksta līderis Amils Saļimovs viņai iedevis parakstīšanai izdrukātu anketu. Grevcova to esot parakstījusi, nepamanot, ka tajā viņas dati mainīti. 

"Iedeva kaudzi ar papīriem. Pajautāja – viss kārtībā? Viss kārtībā! Skatos – SIA "Dolo", Rekavas vidusskola. Man taču nebija pamats meklēt vēl kaut ko. Es taču zināju, ka visas pārējās lapas man ir pilnīgi tukšas," stāstīja apsūdzētā.

Prokurors lūdza nopratināt Saļimovu. Viņu aicinās uz nākamo tiesas sēdi. 

Grevcova pēc tiesas sēdes medijiem pauda, ka bija sniegusi patiesus datus par sevi, bet neesot visu kārtīgi pārbaudījusi.

"Medijiem tika pasniegta tā informācija, kura bija izdevīga konkrētam cilvēkam uz konkrēto brīdi. Līdz ar to nebija pamata domāt, ka tā nav patiesība. Es klusēju, jo man nebija ticības vairāk nekam. Redzēju, kā tas viss iegriezās, sapratu, ka tas nav no ļauna. Esmu priecīga, ka beidzot to pateicu. Es apgalvoju, ka es iesniedzu patiesus datus par sevi. Bet jāatzīst – mana kļūda, ka es neizlasīju kārtīgi visu pilnīgi, ka nebiju pietiekami juridiski izglītota, lai visu pārbaudītu, pārliecinātos. Bet nebija pamata neticēt tam, ka tur varētu būt kaut kas savādāk," sacīja politiķe.

Viņa arī piebilda, ka viņai nav pamata neticēt tiesas taisnīgumam: "Pagaidām es gribu ticēt tam, ka Latvijā ir taisnīga tiesa. Nē, man nav bail zaudēt."

Pēc otrdien, 17. janvārī, notikušās sēdes lietā izsludināts pārtraukums. Nākamā tiesas sēde plānota 14. februārī.

KONTEKSTS:

Grevcova ievēlēta 14. Saeimā kā viena no partijas "Stabilitātei!" deputātēm, tomēr plašāku atpazīstamību viņa izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē "TikTok".

"TV3 Ziņas" vēstīja, ka jaunievēlētā partijas "Stabilitātei!" deputāte Grevcova melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to. Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA). 

Partijā norādīja, ka saistībā ar izskanējušo informāciju par Grevcovas neatbilstībām 14. Saeimas kandidāta pieteikumā CVK esot pieļauta "pārrakstīšanās kļūda", par kandidātu aizpildot sadaļu "Izglītība".  "Stabilitātei!" arī norādīja, ka vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu par neslavas celšanu par "nepatiesas, personu nomelnojošas informācijas izplatīšanu publiskajā plašsaziņas līdzeklī".

2022. gada oktobrī pret Grevcovu ierosināto lietu par iespējami apzinātu nepatiesu ziņu sniegšanu prokuratūra nodeva Rīgas pilsētas tiesai.

Pirmā tiesas sēde Grevcovas tiesāšanai par iespējamu melošanu CVK bija pavisam īsa, jo, lai sāktu deputātes tiesāšanu, bija jālūdz Saeimas atļauja. Šogad janvārī Saeima piekrita kriminālvajāšanas turpināšanai pret deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti