Panorāma

Ūdens līmenis svārstās, applūst jaunas teritorijas

Panorāma

Panorāma

Saeima piekrīt G. Grevcovas kriminālvajāšanas turpināšanai

Saeima piekrīt kriminālvajāšanas turpināšanai pret deputāti Grevcovu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Saeima ceturtdien, 12. janvārī, nolēma piekrist 14. Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas ("Stabilitātei!") krimināllietas turpmākai iztiesāšanai.

Par piekrišanu deputātes krimināllietas turpmākai iztiesāšanai balsoja 80 deputāti, bet pret balsoja 9 parlamentārieši. Pret krimināllietas turpmāku iztiesāšanu balsoja frakcijas "Stabilitātei!" deputāti.

Lēmums pieņemts, ņemot vērā Rīgas pilsētas tiesas iesniegumu, kurā lūgta Saeimas piekrišana lietas iztiesāšanas turpināšanai Grevcovas apsūdzībā.

Ar Saeimas piekrišanu krimināllietas turpmākai iztiesāšanai Grevcova joprojām varēs turpināt pildīt Saeimas deputāta pienākumus. Vienlaikus Saeimas Kārtības rullis nosaka, – ja stātos spēkā kādu deputātu notiesājošs spriedums galīgajā instancē par noziedzīgu nodarījumu, tad attiecīgais parlamentārietis uzskatāms par izslēgtu no Saeimas. 

Grevcova balsojumā nepiedalījās, bet pēc tā vēl piebildē pauda cerību par taisnīgu tiesu.

Grevcovas aizstāvībai Saeimas tribīnē viens pēc otra kāpa vairāki frakcijas "Stabilitātei!" biedri. Viņi šo lietu dēvēja par politizētu izrēķināšanos. 

Piemēram, parlamentāriete Nataļja Marčenko-Jodko ("Stabilitātei!") sacīja: "Mēs esam par to, lai Glorija Grevcova varētu sevi aizstāvēt tiesas priekšā, bet pēc četriem gadiem. Svarīgākais moments šajā lietā ir prokurora secinājums, ka nav cietušās puses."

Savukārt Saeimas deputāts Aleksejs Rosļikovs ("Stabilitātei!") pauda: "Katru reizi, kad tiek ievēlēta jauna Saeima, sākas politiskas spēles. Šajā brīdī ir ārkārtīgi svarīgi saprast, ka, jā, kļūda ir pielaista, bet mēs zinām no vēstures, ka tas ir parasts pārkāpums, par ko var samaksāt naudas sodu un lieta izbeigta."

"Stabilitātei!" deputāti aicināja kolēģes nodarījumu vērtēt pēc deputātes pilnvaru beigām.

Saeimas deputāte Svetlana Čulkova ("Stabilitātei!") sacīja: "Mūsu piedāvājums – ļaut Glorijai turpināt darbu visā tai piešķirtajā ievēlēšanas termiņā un atsākt tiesvedību deputāta pilnvaras izbeigšanas brīdī."

Savukārt Marčenko-Jodko pauda: "Ļausim Glorijai Grevcovai izpildīt savus pienākumus vēlētāju priekšā un pēc tam stāties tiesas priekšā. Tajā brīdī tas jau nebūs politiskais spriedums."

Koalīcijas partiju deputāti uzsvēra, ka Saeimai ir jāpieņem lēmums vienkāršā jautājumā – vai ļaut tiesai strādāt, un neesot nekāda pamata uzskatīt, ka tiesai būtu jāliedz izpildīt savu funkciju.

Koalīcijas deputāti Andrejs Judins no "Jaunās Vienotības" un Ieva Brante no "Apvienotā saraksta" izteicās, ka šis Saeimas lēmums vajadzīgs procedūras jeb tiesvedības turpināšanai.

Judins sacīja: "Saeimas tribīne nav aizstāvības runām vai apsūdzības uzturēšanai. Mums ir jāpieņem lēmums vienkāršā jautājumā, vai ļaut vai neatļaut tiesai strādāt."

Bet Brante norādīja: "Ikvienam ir tiesības būt pietiekami gudram un izlasīt dokumentus, kas jāaizpilda. Bet pārrakstīšanās un apzināta melošana ir divas dažādas lietas. Es personīgi došu savu piekrišanu Glorijas Grevcovas krimināllietas turpmākai iztiesāšanai."

Lēmumu par piekrišanu deputātes krimināllietas turpmākai iztiesāšanai iepriekš atbalstīja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Iepriekš parlamentārietes advokāts pauda, ka Grevcovas rīcības rezultātā nav cietušo, tāpēc, viņaprāt, kriminālvajāšanas turpināšanai nevajadzētu piekrist.

KONTEKSTS:

Glorija Grevcova ievēlēta 14. Saeimā kā viena no partijas "Stabilitātei!" deputātēm, tomēr plašāku atpazīstamību viņa izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē "TikTok".

"TV3 Ziņas" vēstīja, ka jaunievēlētā partijas "Stabilitātei!" deputāte Grevcova melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to. Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA). 

Partijā norādīja, ka saistībā ar izskanējušo informāciju par Grevcovas neatbilstībām 14. Saeimas kandidāta pieteikumā CVK esot pieļauta "pārrakstīšanās kļūda", par kandidātu aizpildot sadaļu "Izglītība".  "Stabilitātei!" arī norādīja, ka vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu par neslavas celšanu par "nepatiesas, personu nomelnojošas informācijas izplatīšanu publiskajā plašsaziņas līdzeklī".

2022. gada oktobrī pret Grevcovu ierosināto lietu par iespējami apzinātu nepatiesu ziņu sniegšanu prokuratūra nodeva Rīgas pilsētas tiesai.

Pirmā tiesas sēde Grevcovas tiesāšanai par iespējamu melošanu CVK bija pavisam īsa, jo, lai sāktu deputātes tiesāšanu, bija jālūdz Saeimas atļauja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti