Saeimas deputāta Gobzema piketā pie Rīgas pils aizturētas 11 personas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Valsts policija pirmdien, 13. decembrī, Saeimas deputāta Alda Gobzema ("Likums un kārtība") rīkotajā piketā pie Rīgas pils aizturējusi kopumā 11 personas, informēja Valsts policijā.

Vispirms policija ziņoja par divām personām, kas aizturētas par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem – viena persona par drona pilotēšanas noteikumu pārkāpumiem un otra persona par pārvietošanos ar izkapti rokās. Abas personas nogādātas policijas iecirknī procesuālo darbību veikšanai.

Vēlāk Valsts policija informēja par vēl diviem aizturētajiem – pēc plkst. 20 viena persona aizturēta par gaisā raidītām petardēm pie Rīgas pils. Savukārt cita persona aizturēta par uzbrukumu Rīgas pašvaldības policistam. Pārkāpējs amatpersonu pagrūdis un centies nogāzt zemē. Arī šie pārkāpēji nogādāti policijas iecirknī procesuālo darbību veikšanai. 

Pēc plkst. 21 aizturētas vēl divas personas no vienas kompānijas "par sabiedrībā vispārpieņemto normu neievērošanu".

Savukārt ap plkst. 21.50 aizturēta piecu personu kompānija par huligāniskām darbībām Pils laukumā, sākumā aizturot divas personas un pēc brīža pārējos trīs, pielietojot asaru izraisošu vielu. Visas aizturētās personas nogādātas iecirknī procesuālo darbību veikšanai.

Ap plkst. 20.20 krastmalā pie Lielā Kristapa ar evakuatoru atvesta un novietota liela izmēra instalācija. Pret personu, kura instalāciju atveda un novietoja, ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Savukārt saistībā ar pulcēšanos ar automašīnām degvielas uzpildes stacijā astoņām automašīnām anulētas tehniskās apskates un vēl trim automašīnām anulētas arī numurzīmes. Valsts policija notikuma vietā aicina iedzīvotājus izklīst un nepulcēties.

"Circle-K" pārstāve Ieva Stūre norādīja, ka darbiniekiem palīdz apsardze un policija. Nedaudz vēlāk drošības apdraudējuma dēļ pieņemts lēmums slēgt "Circle-K" degvielas uzpildes staciju pie Vanšu tilta.

Gobzems un citi piketa organizatori pulcējās Pils laukumā 2b esošajā namā, kas atrodas pretim Rīgas pilij. Šīs nams pieder valstij, to valsts uzņēmums SIA "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ir izīrējis SIA "LNV", kas tur ierīkojis hosteli, bet tagad uzņēma piketa organizatorus. Pirmdienas vakarā ēkā mēģināja iekļūt tā īpašnieka – VNĪ – pārstāvji, taču netika ielaisti, informēja VNĪ pārstāve Inta Plūmiņa.

Valsts policijā norādīja, ka ap plkst. 17 novērots, ka Rīgā, Pils laukumā, nesankcionēti pulcējas aptuveni 600 personas. Pils laukumā sanākušie iedzīvotāji pēc plkst. 22 sāka izklīst.

 

KONTEKSTS:

Rīgas pilsētas vadība Gobzema 13. decembrī pieteikto piketu pie Rīgas pils nesaskaņoja. Policija šodien arī aicināja nepulcēties Gobzema rīkotajā pasākumā Rīgā, norādot, ka pulcēšanās, pārsniedzot atļauto personu skaitu, ir likumpārkāpums.

Pagājušajā nedēļā saistībā ar nepieteiktiem piketiem Gobzems uz laiku tika aizturēts gan Tukumā, gan vēlāk arī Ventspilī. Valsts policija līdz šim uzsākusi kopumā deviņus administratīvo pārkāpumu procesus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti