Gobzemam aizliedz rīkot 13. decembrī plānoto piketu pie Rīgas pils

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Rīgas pilsētas pašvaldība nav ļāvusi Saeimas deputātam Aldim Gobzemam rīkot piketu, kas bija plānots pirmdien, 13. decembrī, pie Rīgas pils, portālam LSM.lv apstiprināja pašvaldības pārstāvis Uģis Vidauskis. 

Aizliegt piketu rekomendēja tiesībsargājošās iestādes, tāpat pašvaldībai pēc saziņas ar organizatoru neradās pārliecība, ka Gobzems uzņemsies atbildību par pasākumu, ja tas nenoritēs atbilstoši šobrīd valstī spēkā esošajām regulējošajām normām.

Pašvaldība neesot guvusi pārliecību, ka organizators šādā situācijā sadarbosies ar policiju, gluži pretēji, radies iespaids, ka viņš nevēlēsies sadarboties, par ko arī liecina, piemēram, 6. decembra, notikumi citās Latvijas pilsētās.

Vidauskis norādīja, ka lietā konstatētie būtiski apstākļi un minētie apsvērumi liecina, ka konkrētajā gadījumā nav lietderīgi nodrošināt organizatora likumīgās Satversmes 103. pantā garantētās personas pamattiesības rīkot pasākumu 20 cilvēkiem, jo tādējādi organizatora rīkotajā pasākumā tiešā veidā tiktu apdraudētas Satversmes 111. pantā noteiktās citu (daudz vairāk nekā 20) cilvēku tiesības uz veselību.

Nav samērīgi nodrošināt organizatora tiesības, ja tā rīcība var apdraudēt visas sabiedrības veselības drošību, secinājusi pašvaldība.

KONTEKSTS:

Gobzems ar speciāli sagādāto un aplīmēto autobusu šonedēļ bija ieradies Tukumā, kur tika sākta viņa reklamētā protesta akcija pret valsts varu. Saistībā ar nepieteiktiem piketiem Gobzems uz laiku tika aizturēts gan Tukumā, gan vēlāk arī Ventspilī. Valsts policija uzsākusi kopumā deviņus administratīvo pārkāpumu procesus. 

Valsts policija iepriekš Gobzemam par šogad 4. augustā Rīgā nesankcionēto protesta akciju pret "obligātu vakcināciju" piemēroja 350 eiro un 2000 eiro lielu administratīvo sodu. Savukārt par 18. augustā protesta akcijā "pret obligātu vakcināciju" notikušajiem pārkāpumiem deputātam policija piemērojusi administratīvos sodus 6700 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti