Saeima sāk veidot jauno un apjomīgo Publisko iepirkumu likumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 8 mēnešiem.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 14.septembrī sāka darbu pie jauna Publisko iepirkumu likuma.

Likums, kurš izstrādāts, pielāgojoties jaunas Eiropas direktīvas prasībām paredz būtiski reformēt publisko iepirkumu kārtību, atsevišķām iepirkumu kategorijām vienkāršojot iepirkuma kārtību, bet vienlaikus arī ļaujot iepirkumu organizētājiem piemērot jaunus kritērijus iepirkumos, kā vieglāk arī atsijāt uzticību zaudējušus iepirkumu dalībniekus.

Sākot darbu, pie likuma Tautsaimniecības komisija atzina, ka likums ir apjomīgs, un to nebūtu pamatoti virzīt steidzamības kārtā.

Arī ES ir atzinusi, ka publiskais iepirkums nav tikai jautājums par efektīvu valsts budžeta līdzekļu izlietojumu, bet arī uzņēmējdarbības stimulēšanu un ekonomikas sildīšanu.

Tādējādi likumdevēja uzdevums šajā gadījumā ir gan mazo un vidējo uzņēmumu atbalstīšana, gan cīņa ar krāpniecību, kurā tiek izšķērdēti publiski līdzekļi. To var darīt, piemēram, iestrādājot normas likumā, kas iegrožo ēnu ekonomiku vai atsijā uzņēmumus vai personas, par kuru atbilstību kritērijiem ir pamatotas šaubas.

Atbilstoši direktīvai, jaunajam likumam ir jābūt gatavam nākamā gada aprīlim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti