Grevcovas vietā Saeimas mandātu iegūst «Stabilitātei!» pārstāvis Saļimovs

Saeima ceturtdien, 22. februārī, apstiprināja deputāta mandātu partijas "Stabilitātei!" pārstāvim, uzņēmējam Amilam Saļimovam, kurš mandātu ieguvis, jo līdz ar notiesājošo spriedumu vietu parlamentā zaudēja Glorija Grevcova.

Grevcova 14. Saeimā ievēlēta no "Stabilitātei!", bet vēlāk no frakcijas un partijas izstājās.

No partijas "Stabilitātei!" Saeimā kopumā bija ievēlēti 11 deputāti, bet divi frakciju pameta, un tagad līdz ar Saļimova mandāta apstiprināšanu frakcijā būs 10 deputāti.

KONTEKSTS:

Februāra vidū Augstākā tiesa atteikusies ierosināt kasācijas tiesvedību Grevcovas lietā par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK), līdz ar to Grevcova zaudējusi Saeimas deputāta mandātu, un 10 dienu laikā Grevcovai ir jāpiesakās probācijas dienestā.

Nepilnu nedēļu pēc 14. Saeimas vēlēšanām medijos parādījās ziņas, ka jaunievēlētā tolaik vēl partijas "Stabilitātei!" deputāte melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to. Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. 

Policija sāka kriminālprocesu, vēlāk prokuratūra Grevcovai uzrādīja apsūdzību.  Apsūdzētā pati tiesas procesā savu vainu neatzina, bet tiesa divās instancēs atzina viņu par vainīgu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti