Saeima noraida kolektīvo iniciatīvu par vēlēšanām internetā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Saeima ceturtdien pieņēma lēmumu noraidīt kolektīvo iniciatīvu „Vēlēšanas internetā”, informē Saeimas Preses dienestā.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz Satiksmes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas ekspertu viedokļiem, pavēstīja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs.

Iepriekš par kolektīvās iniciatīvas virzību Saeimā atbildīgās Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē eksperti bija uzsvēruši, ka šobrīd nav pieejami tehnoloģiski risinājumi, lai ieviestu balsošanu internetā, kas būtu droši un tajā pašā laikā nodrošinātu Satversmē nostiprināto aizklātuma principu.

Portālā "Manabalss.lv" par iniciatīvu nobalsot vēlēšanās internetā tika savākti vairāk nekā 10 000 parakstu. Iniciatīva piedāvāja mainīt vēlēšanu un referendumu likumus, lai dotu tiesības balsot internetā, kā arī palielināt darbinieku skaitu, kuri dodas pie pilsoņiem, kuri materiālā vai veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī.

Satiksmes ministrija, kas savulaik ir sagatavojusi priekšlikumus un koncepciju vēlēšanām internetā, uzsver,  ka šim jautājumam pašlaik nav paredzēts finansējums, tas nav iekļauts prioritāri veicamo pasākumu plānā un nav arī aktuāli veicamo darbu sarakstā.

Kolektīvais iesniegums „Vēlēšanas internetā” ir sestā pilsoņu iniciatīva, kas iesniegta parlamentā, izmantojot Saeimas kārtības rullī paredzēto iespēju vērsties parlamentā ar vismaz 10 000 pilsoņu parakstītu iesniegumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti