Rosina apsūdzēt trīs amatpersonas un uzņēmēju par nelikumīgām darbībām vēlētāju reģistra iepirkumos

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret divām Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersonām, vienu Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanas atbalstīšanu, un uzņēmēju par krāpšanu lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu. Izmeklēšana tika veikta sakarā ar PMLP iepirkumiem par Elektroniskās tiešsaistes vēlētāju reģistra izstrādi un darbību.

IDB pirmstiesas izmeklēšanā noskaidroja, ka iepriekš norādītās amatpersonas iepirkumos ļaunprātīgi izmantoja dienesta stāvokli,

līguma ietvaros atbalstot konkrēta uzņēmēja intereses, kā rezultātā valstij tika nodarīti zaudējumi vairāk nekā 520 000 eiro apmērā.

Vienlaikus uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu uzņēmumam, kas veica Elektroniskās tiešsaistes vēlētāju reģistra izstrādi un darbības nodrošināšanu.

Abām PMLP amatpersonām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Iekšējās drošības birojs pret PMLP, VRAA amatpersonām rosina uzsākt kriminālvajāšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošana, kā rezultātā izraisītas smagas sekas, kā arī par krāpšanas lielā apmērā atbalstīšanu.

Savukārt pret uzņēmēju rosināts sākt kriminālvajāšanu par krāpšanu lielā apmērā, kā arī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu.

Iepriekš jau ziņots, ka Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā pieejamā informācija liecina – PMLP vienīgie atrodamie iepirkumi par minēto tiešsaistes vēlētāju reģistru noslēgušies ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu "SOAAR" kā uzvarētāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti