Saeima konceptuāli atbalsta VID Finanšu un Muitas policijas apvienošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 2 mēnešiem.

Saeima ceturtdien, 2.martā, konceptuāli atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) virzīto priekšlikumu par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanu vienā iestādē.

Par VID likuma grozījumiem balsoja 51 deputāts, pret bija 12 deputāti, bet 24 balsojumā atturējās.

FM parlamentārais sekretārs Edgars Putra (Zaļo un zemnieku savienība) Saeimas plenārsēdes debatēs par likuma grozījumiem norāda, ka FM piedāvātās likuma izmaiņas paredz Finanšu un Muitas policijas apvienošanu un ka šī iestāde būtu pakļauta "apvienotai policijai" jeb Iekšējās drošības dienestam.

Taču jautājumu par VID Iekšējā drošības dienesta uzraudzību joprojām vērtē VID ģenerāldirektores Ilzes Cīrules vadītā darba grupa, kas ar priekšlikumiem nāks klajā marta beigās, informē LETA.

"Jautājumā par Iekšējās drošības dienestu šobrīd ir darba grupa. Darba grupu vada VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule, un darba grupas rezultāti ir paredzēti līdz šā gada 31. martam. Tāpēc, iespējams, arī uz otro un trešo lasījumu būs priekšlikums tieši par Iekšējās drošības dienestu, par tā pakļautību.

Darba grupā pieci varianti par Iekšējās drošības dienesta pakļautību
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Šobrīd es neslēpšu, ir pieci varianti. Visi pieci varianti šobrīd tiek skatīti gan no finansiālā viedokļa, gan veikta analīze par plusiem, mīnusiem, ieguvumiem un zaudējumiem," atzina Putra.

Jau ziņots, ka Saeima pērn septembrī noraidīja likumu grozījumus, kas paredzēja apvienot VID Finanšu policiju un Muitas policiju, izveidojot Nodokļu un muitas policiju, kā arī noteikt izmeklēšanas iestādes funkcijas Iekšējās drošības dienestam, kas būtu pakļauts VID vadītājam.

Toreiz deputāti neiebilda pret priekšlikumu par VID Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanu. Iebildes bija pret ideju VID Finanšu policijas paspārnē Iekšējās drošības dienestam paredzēt arī izmeklēšanas iestādes funkcijas, vienlaikus nododot šo iestādi VID ģenerāldirektora tiešā pakļautībā.

Saeimas deputāts Andrejs Judins iepriekš izteicās, ka tādējādi tiktu veidots "mazs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB)", kas būtu tiešā VID ģenerāldirektora paspārnē.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) toreiz atzina, ka nepadosies un domās, kā panākt VID Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti