Dienas ziņas

Daļai "Īslīces ūdens" klientu par ūdensapgādi jādomā pašiem

Dienas ziņas

Ceļā dodas palīdzības pakas Ukrainai

Saeima izdod M. Bondaru kriminālvajāšanai

Saeima izdod deputātu Bondaru kriminālvajāšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saeima atbalstījusi lēmumprojektu par deputāta Mārtiņa Bondara izdošanu kriminālvajāšanai, ko bija lūgusi Ģenerālprokuratūra.

Bondaru Ģenerālprokuratūra lūdz izdot kriminālvajāšanai par savulaik ar sievu noslēgtu līgumu par ģimenes mājas īpašuma tiesību šķirtību. Šis līgums garantē, ka politiķim nevar atņemt ģimenes māju, ja tiesa atzīs Bondaru par vainīgu zaudējumu nodarīšanā "Latvijas Krājbankai".

Lēmumprojektu atbalstīja 80 deputāti, bet pret bija viens parlamentārietis.

Pēc deputāta izdošanas kriminālvajāšanai, viņš var pilnvērtīgi turpināt darbu piedaloties Saeimas un komisijas sēdēs, un saņemt pilnu atlīdzību par deputāta pienākumu izpildi. 

Savā uzrunā parlamentā Bondars norādīja, ka, viņaprāt, otrdienas balsojums ir vairāk simbolisks. Viņš uzskata, ka deputāta neaizskaramība jeb imunitāte, ko nosaka Satversme, ir norma, kas jāmaina jau šajā Saeimas sasaukumā, jo tas neļautu šādas lietas “četrus gadus turēt uz plaukta”.

Bondars sacīja: “Šodien manas tiesības aizstāvēt manu godu un vārdu ir atņemtas, tagad ir tikai jautājums par tiesu. Tagad nav jautājums par to, vai es sevi varu aizstāvēt kā politiķis, es nevaru sevi aizstāvēt priekšvēlēšanu laikā kā politiķis pēc šādas rīcības.”

Saskaņā ar Saeimas kārtības rullī noteikto par piekrišanu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Saeimas locekli, viņa apcietināšanai, kratīšanas izdarīšanai pie viņa vai citādai personas brīvības ierobežošanai Saeima lemj pēc Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojuma. 

Pret Saeimas locekli nevar uzsākt kriminālvajāšanu bez Saeimas piekrišanas, noteic Latvijas pamatlikums – Satversme.

KONTEKSTS:

Ģenerālprokuratūra lūgusi Saeimu izdot kriminālvajāšanai deputātu Mārtiņu Bondaru (“Attīstībai/Par!”), ziņoja Latvijas Televīzija (LTV). Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija 31. maijā jau vienbalsīgi atbalstīja lēmumprojektu izdot kriminālvajāšanai Bondaru, taču galavārds bija jāpieņem Saeimai.

LTV vēstīja, ka pieprasījums par izdošanu kriminālvajāšanai saistīts ar izmeklēšanu, kurā kopš 2018. gada Valsts policija centās noskaidrot, vai Bondara līgums ar sievu nav viltots. Šis līgums garantēja, ka politiķim nevar atņemt ģimenes māju lietā par zaudējumu nodarīšanu "Latvijas Krājbankai".

2020. gadā noslēdzās tiesvedība minētajā “Latvijas Krājbankas” lietā, un Bondaram līdzās vēl sešiem bijušajiem bankas valdes locekļiem noteikts solidārs pienākums samaksāt 15 miljonus eiro, kurus no tiem vēlējās piedzīt bankas maksātnespējas administrators "KPMG”.

Deputāts Bondars LTV norādīja, ka lieta, viņaprāt, esot politiski motivēta un par to liecinot virkne faktu. Vienlaikus Bondars paziņoja, ka atkāpsies no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata un nekandidēs 14. Saeimas vēlēšanās.

Bondars Saeimā tika ievēlēts no apvienības “Attīstībai/Par!” saraksta, taču politiķis pavēstījis, ka politisko apvienību nepametīs un 13. Saeimas deputāta mandātu nenoliks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti