Rīta Panorāma

Intervija ar Ingu Januškeviču

Rīta Panorāma

Intervija ar reperi Ozolu

Intervija ar Izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski

Šadurskis: Pret «lojalitātes grozījumiem» iebilst liberāļi, detaļu kritizētāji un tvitera publika

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Grozījumu Izglītības likumā, kas ļauj no darba atlaist pret valsti nelojālus pedagogus, kritizē pārliecināti liberāļi, atsevišķu detaļu kritizētāji vai tvitera publika, kas, populisma vadīta, pieskaņojas medijos esošajiem viedokļiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Izglītības likumā veiktie grozījumi būtībā neievieš ko saturiski jaunu, bet tikai izstrādā mehānismu rīcībai, norādīja Šadurskis.

Pašlaik Latvijā esot “uz trīs roku pirkstiem” saskaitāmi pedagogi, uz kuriem varētu tikt attiecinātas šādas izmaiņas. Tie ir gadījumi, kad skolotāji stāsta par Latviju kā neveiksmīgu valsti, nepareizi interpretē vēsturi, izmanto Krievijā izdotas vēstures grāmatas, skaidroja ministrs.

Viņaprāt, lojalitāte ir cieņa pret valsti un likumu, un tā neizslēdz iespēju kritizēt valstī notiekošo.

Komentējot par šiem grozījumiem izskanējušo kritiku, Šadurskis pauda, ka ir trīs veida kritizētāji. Pirmkārt, no sirds pārliecināti liberāļi, kurus viņš ciena, bet nepiekrīt. Otrkārt, tie, kas kritizē nevis grozījumu saturu, bet detaļas ap tiem. Un, treškārt, “tvitera publika un sekotāji tam, kas redz valdošo viedokli medijos un, populisma vadīti, tam pieskaņojas”.

Ziņots, ka Saeima 23.novembrī pēc vairāk nekā stundu garām debatēm tomēr galīgajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Izglītības likumā, kas paredz sabiedrībā daudz apspriestos "lojalitātes grozījumus", kuri ļauj atlaist nelojālus skolotājus.   

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) aicināja prezidentu neizsludināt  “lojalitātes grozījumus”, jo šīs normas ar nozari neesot izdiskutētas un nav saprotamas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti