Pusdiena

Pusdiena 21.04.2016

Pusdiena

Irāna izmēģinājusi starpkontinentālo ballistisko raķeti

Sācies diennakti ilgs ātruma kontroles maratons

Sācies diennakti ilgs ātruma kontroles maratons

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ceturtdien, 21.aprīlī, plkst. 6 no rīta visā Latvijā un Eiropā ir sācies diennakti ilgs ātruma kontroles maratons.

Valsts policijas satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja vadītāja Vineta Mistre intervijā Latvijas Radio raidījumam „Labrīt” sacīja, ka policija pastiprinātā režīmā līdz piektdienas plkst. 6 no rīta strādās katrā Latvijas reģionā.

Viņa atgādināja, ka pārāk liels ātrums ir viens no galvenajiem avāriju cēloņiem.

Tiesa, ātruma kontroles maratons nevar būt vienīgais veids, kā mazināt ātrumu uz Latvijas ceļiem. Gaidāms, ka uz ceļiem drīzumā būs arī 40 jauni netrafarēti auto, kā arī jauni fotoradari – gan pārvietojamie, gan stacionārie.

Latvijas Radio korespondente Sintija Ambote, kas kopā ar vienu netrafaretās policijas automašīnas ekipāžu devās reidā, pastāstīja, ka ekipāžu uz ielām ceturtdien tiešā ir krietni vairāk, daudzviet var redzēt, ka par ātruma pārkāpumiem ir apturēti autovadītāji.

Policijas ekipāža, kurai pievienojās korespondente, devās uz Babītes pusi un no pulksten astoņiem līdz pusdienlaikam fiksēja divus pārkāpējus, un policisti atzina, ka šis bija mierīgs rīts, varbūt tieši tādēļ, ka autobraucēji zināja par šo akciju.

Viens no pieķertajiem braucējiem Uģis uz Liepājas šosejas pārsniedza ātrumu par aptuveni 10 kilometriem stundā un saņēma brīdinājumu. Viņš Latvijas Radio stāstīja, ka griezās no Jelgavas šosejas puses, apdzina divus auto un jau grasījās samazināt ātrumu, bet tad viņu apturēja. Netrafarētais policijas auto gan bija negaidīts, taču pārbaudes un reidus Uģis uzskata par vajadzīgiem.

Savukārt otra pārkāpēja pieķerta Rīgā, Krasta ielā, Viņa bija tik pārsteigta par netrafarēto auto, ka sākotnēji nemaz nenoticēja, ka viņu aptur policija, vēlējās likumsargus nofotografēt,un piebilda, ka tikpat labi viņi varēja būt teroristi.

Policija atzīst, ka autovadītāji visbiežāk ātruma pārsniegšanu skaidro ar steigu un aizdomāšanos, bet ātrumu pārkāpj visas paaudzes.

Pērn ātruma kontroles maratona dienā bija noformēti 600 pārkāpuma protokoli. 

Pirmo reizi ātruma kontroles maratons notika pērn, kad policija par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem noformēja par 100 protokoliem vairāk nekā ierasts. Secināts, ka pērn vidējais ātrums bija samazinājies par diviem līdz trijiem kilometriem stundā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti